26.11.2021 | Zprávy

Getberg uvádí další podrobnosti k zatím svému největšímu projektu za více než miliardu korun, Forest Views v Babicích Dařbož. Zaměří se také na bezpečnost pro děti.

Realitní skupina Getberg, která se specializuje na realizace developerských projektů v atraktivních lokalitách nedaleko Prahy, nedávno představila další velký projekt. Za více než miliardu korun postaví na lukrativním místě na dohled Prahy, v Babicích Dařbož u středočeské Kamenice, projekt rezidenčního bydlení Forest Views. Vznikne zde celkem 115 řadových domů a komerční prostory pro zajištění potřebné občanské vybavenosti. Měsíc od představení projektu registruje velký zájem.

Bydlení v těchto lokalitách je nejvíce oblíbené rodinami s dětmi. Dětem chtějí rodiče dopřát více prostoru, zdravější prostředí a tím i šťastnější dětství. Projekt je proto navržen s ohledem na bezpečnost v ulicích. Všechny ulice s domy budou slepé, čímž se sníží dopravní hustota obytných zón a na silnicích budou zpomalovací retardéry. Navíc pěší cesty do lesa budou vést z velkých zahrad za domem, takže cestou do přírody obyvatelé vůbec nemusí přejít silnici nebo například tahat kolo přes celý dům.

Charakteristickým rysem Forest Views je skutečnost, že z jakéhokoliv místa je krásný výhled na okolní les a z každé zahrady vznikajících domů bude vstup přímo do lesa. Příroda je zde tedy opravdu na dosah. Getberg v Babicích Dařboži buduje 115 řadových domů v dispozicích 3 až 5 + KK. „Ve Forest Views vznikají řadové domy v několika variantách dispozic. Dispozice 3 + KK je pak v České republice revoluční a přibližuje nás západnímu stylu bydlení oblíbenému zejména ve Velké Británii,“ říká Kamil Dunaj z Getbergu a dodává: „Velice nás těší, že se nám daří realizovat vizi specialisty na moderní bydlení v atraktivních lokalitách v okolí Prahy a po úspěšném projektu East Gardens ve Strančicích přicházíme s podobným, ale ještě větším projektem v Babicích.“

Domy v projektu Forest Views se začnou stavět ještě tento rok. Předprodeje byly zahájeny v září a vztahují se na ně limitované exkluzivní ceny, které začínají již na 7 mil. Kč.

Getberg v Babicích pomůže zlepšit také životní standard dosavadním obyvatelům. Mnoho z nich totiž uvízlo ve složité situaci, kdy kvůli nedobudované infrastruktuře nemají například vodovod či kanalizaci a někteří dokonce kvůli tomu nebyli schopni zkolaudovat své domy.

Společnost Getberg vidí v této lokalitě obrovský potenciál a rozhodla se ji rozvinout a vytvořit z ní lukrativní místo k životu. „Uvědomujeme si, že je někdy složité skloubit nedokončený projekt s modernějšími postupy výstavby, ale nic není nemožné a k projektu se stavíme opravdu zodpovědně. Ovlivníme totiž životy nejen budoucích rezidentů, ale také dosavadních majitelů nemovitostí,” říká Egor Khlebnikov, zakladatel společnosti. V rámci vzniku projektu Forest Views developer vylepší také celé okolí. Vzhledem k blízkosti přírody navrhnul projekt tak, aby co nejméně ovlivnil vegetaci, a naopak ještě projekt propojí s okolním lesem přírodními cestami.

Společnost se také silně prezentuje podporou sousedských komunit a ani v tomto případě nezahálela. Do projektu zahrnuje i výstavbu centrálního náměstí, které bude sloužit jako místo pro společenské události, farmářské trhy či pro setkávání se sousedy. Vedle náměstí nechybí ani komerční zóna s obchody nebo kavárnou. Getberg tak přinese na místo i další občanské vybavení a tím zvýší celkovou atraktivitu lokality.

Bydlení v těchto lokalitách je nejvíce oblíbené rodinami s dětmi. Dětem chtějí rodiče dopřát více prostoru, zdravější prostředí a tím i šťastnější dětství. Projekt je proto navržen s ohledem na bezpečnost v ulicích. Všechny ulice s domy budou slepé, čímž se sníží dopravní hustota obytných zón a na silnicích budou zpomalovací retardéry. Navíc pěší cesty do lesa budou vést z velkých zahrad za domem, takže cestou do přírody obyvatelé vůbec nemusí přejít silnici nebo například tahat kolo přes celý dům. V projektu samozřejmě nechybí ani dětské hřiště, ze kterého je výhled na místní rybník a park uprostřed, ve kterém se nachází dětské cyklostezky a suché poldry, které v době dešťů zadržují vodu v krajině. Vypadá to, že majitelé nemovitostí zmařeného projektu budou nakonec žít v lokalitě, která se stane jednou z nejlukrativnějších a nejžádanějších pro bydlení.

„Projekt Forest Views jsme představili veřejnosti před měsícem. A je o něj značný zájem, 12 jednotek   prodáváme totiž za podtržní cenu, což je lákavá investice do budoucna.  Většina z nich je už rozebrána. V příštích týdnech otevřeme prezentační a prodejní místo přímo v Babicích Dařbož,“ prozrazuje Kamil Dunaj z Getbergu a dodává: „Poslední rok jsme jako firma ohromně vyrostli. Kromě tvrdé každodenní práce na Forest Views se nyní blížíme ke kolaudaci našich dvou dalších projektů: G residence v Unhošti a East Gardens ve Strančicích.

Více informací najdete na webových stránkách www.forestviews.cz