19.04.2022 | Praxe

Dřevěné fasády představují návrat k dávno vyzkoušenému modelu. Modelu, který má řadu výhod. Dřevěná fasáda zajistí elegantní a atraktivní vzhled domu. Stavbě dodá na jedinečnosti a originalitě. Dřevo je navíc nadčasový materiál, který lze velmi dobře kombinovat s většinou aktuálně žádaných materiálů.

Dřevěná fasáda vynikne v kombinaci s čistou a hladkou omítkou, ale i s kamenem, hezky se doplňuje s betonem nebo se sklem. Díky dřevěnému obkladu je fasáda budovy krásně provětrávaná a je zajištěna i termoregulace. Dřevěná fasáda v létě dům ochlazuje a vytváří příjemný chládek, v zimě naopak účinně izoluje a nenechává unikat tepelnou energii ven. Správným výběrem dřeviny a pravidelnou péčí si přírodní dřevo dlouho zachová nejen svůj vzhled, ale i vlastnosti. V nabídce ASKO a.s. najdete fasádní profily v řadě provedení.

Vybírat můžete z evropských i exotických dřevin. 

Sibiřský modřín je dlouhodobě oblíbenou dřevinou. Pochází z oblasti Sibiře je odolná proti extrémním teplotním výkyvům až do -50°C. Pomalý růst a husté letokruhy dodávají dřevině výbornou mechanickou odolnost. Dřevina má světle žluté až načervenalé zbarvení. Hustota dřeva: 630 - 680 kg/m3. V letošním roce je nabídka profilů rozšířená o „Z“ profil. 

Skandinávská borovice je žádaná pro svoji vyšší odolnost a menší nároky na údržbu. Prochází speciální tepelnou úpravou v rozmezí 200 - 215˚C, která výrazně zlepšuje vlastnosti dřeva. V průběhu tepelného procesu jsou zničeny prakticky všechny biologické látky. Díky thermo úpravě téměř nedochází k rozměrovým změnám, dřevo nenapadají škůdci a ani dřevokazné houby. Thermowood není odolný proti UV záření, které časem způsobuje zašednutí materiálu. Pokud chceme šednutí oddálit, musíme používat doporučené ošetření (transparentní nebo s pigmentem). Hustota dřeva: 440 - 470 kg/m3. 

Accoya® patří mezi jedinečné materiály s minimálními nároky na údržbu. Jedná se o modifikované dřevo s mimořádnými vlastnostmi, jako je rozměrová stálost, odolnost a opracovatelnost. Tyto vlastnosti se shodují s vlastnostmi nejtrvanlivějších tropických dřevin a v mnoha okolnostech je překonávají. Dřevo Accoya® se rychle stává oblíbeným materiálem pro fasády a lze ho použít prakticky pro cokoliv. Hustota dřeva: 520 kg/m3. Garance životnosti 50 let. 

www.asko-as.cz