10.11.2021 | Zprávy

Společnost Baumit, přední výrobce stavebních materiálů, získala prestižní oborové ocenění v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020.

Slavnostní vyhlášení 14. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin proběhlo dne 4. listopadu 2021 v prostorách nadace ABF. Soutěž je každoročně vyhlašována Ministerstvem průmyslu a obchodu společně se Svazem podnikatelů ve stavebnictví a umožňuje účast všem výrobcům stavebních hmot a materiálů působících na území České republiky.

Foto: Ocenění za Baumit, spol. s r.o. převzal Ing. Martin Omelka (uprostřed) z rukou Ing. Jiřího Nouzy, prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví (vlevo) a Ing. Petra Serafína, ředitele odboru stavebnictví a stavebních hmot ministerstva průmyslu a obchodu ČR (vpravo).

Společnost Baumit získala vítězné ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020 v kategorii do 350 zaměstnanců.

Hlavním posláním soutěže je prezentovat výrobu stavebních hmot a materiálů a ukázat odborné i laické veřejnosti, že výroba stavebnin je ohleduplná k životnímu prostředí, šetrná, a přitom moderní a energeticky úsporná a přináší na trh nové, esteticky i technicky dokonalejší výrobky.

Přihlášené výrobní závody a provozy průmyslu stavebních hmot byly posuzovány zejména podle následujících kritérií:

- dosahovaná kvalita výroby
- energetická náročnost výroby
- ekonomická úspěšnost, pozice na trhu
- zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství
- investiční činnost do výrobního zařízení v posledních třech letech
- dosažená produktivita a zaměstnanost
- moderní inovované výrobky a technologie pro stavby

Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin probíhala dvoukolově, a to ve dvou kategoriích podle velikosti přihlášených firem. Nejprve zvolila hodnotitelská porota v každé kategorii deset firem do užšího výběru. Z něj byl poté v rámci slavnostního večera, moderovaném Ing. Lukášem Peřkou z Výzkumného ústavu maltovin Praha s.r.o., vyhlášen celkový vítěz kategorie.


Foto: Ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2020

Baumit

Společnost Baumit je již od roku 1993 českým výrobcem stavebních materiálů vysoké kvality, což potvrzuje i titul Nejlepší výrobce stavebnin, který letos obhájila již poosmé. Jako jeden z lídrů na trhu dodává Baumit spolehlivá systémová řešení pro oblast fasád, omítek, potěrů, lepidel a betonů.

www.baumit.cz