01.02.2021 | Praxe

Od klasického ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBY, přes HLOUBKOVÉ ČIŠTĚNÍ, které vyčistí skvrny a zbytky usazených nečistot, po OCHRANU POVRCHU pro podlahy, které ztratily svůj lesk a prodloužení životnosti až po PŘELAKOVÁNÍ, které obnoví původní vzhled elastických podlah, prodlouží životnost a odolnost povrchu.

Bona Care Program pro elastické podlahy je inovativní vysoce účinný program ošetření a údržby elastických podlah, jako je vinyl, PVC, marmoleum, linoleum, gumové podlahy. Náš program nabízí vysokou kvalitu s ohledem na životní prostředí. 

Rozlišujeme 4 typy údržby podlah, dle stavu elastické podlahy: ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA, HLOUBKOVÉ ČIŠTĚNÍ, OCHRANA POVRCHU A PŘELAKOVÁNÍ.

Videa zachycují jednotlivé postupy údržby v jednotlivých krocích. To znamená, ať už hledáte správný produkt pro čištění a údržbu, nebo pak hledáte radu, co s vaší podlahou, která vykazuje známky opotřebení, fleky a škrábance, tak právě pro vás jsou určeny tyto instruktážní videa. Videa zachycují postup krok za krokem pro ošetření elastických podlah, pro zachování odolnosti a prodloužení životnosti podlah. Videa jsou podloženy návody v pdf.

VIDEO 1: ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA PVC, VINYLU

Podívejte se na video, které zachycuje postup správného čištění a údržby elastických podlah:

Klíčem ke krásnému vzhledu podlah je pravidelný úklid a údržba. Bona nabízí čisticí prostředky pro efektivní čištění podlah, které jsou šetrné k povrchu a nemají negativní vliv na životní prostředí. Rychlé a okamžité řešení s vynikajícím výsledkem pro krásné, čisté podlahy.

POSTUP ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBY ELASTICKÝCH PODLAH

Čištění: Vyčistěte podlahu suchou metodou. Odstraňte volné nečistoty vysáváním nebo zametáním. Pro běžné znečištění nařeďte Bona Clean R50 v poměru 50 ml na 10 litrů vody. Vyčistěte podlahu mopem. Pro silně znečištěné plochy nařeďte Bona Clean R50 v poměru 250 ml na 10 litrů vody. Vyčistěte podlahu mopem. Pokud budete ředit přípravek ve vyšším poměru, než je 150 ml na 10 litrů vody, pak je nutné povrch krytiny neutralizovat čistou vodou a nechat vyschnout. Bona Clean R50 je vhodný i pro použití v čisticích strojích typu Bona Power Scrubber.

Údržba: Pro běžné znečištění nařeďte Bona Clean R60 v poměru 50 ml na 10 litrů vody. Setřete podlahu mopem. Pro silně znečištěné plochy nařeďte Bona Clean R60 v poměru 250 ml na 10 litrů vody. Vyčistěte podlahu mopem. Poté nechte povrch zaschnout. Podlaha je vyčištěna a ošetřena.

Pokud jsou vaše elastické podlahy (PVC, vinyl, linoleum, guma apod.) bez lesku, vykazují fleky, silné opotřebení, pak je pro vás vhodný jiný typ ošetření povrchu. Čtěte více níže a dále se informujte u svého prodejce. 

VIDEO 2: HLOUBKOVÉ ČIŠTĚNÍ PVC, VINYLU

Časem každá podlaha ztrácí lesk. Řešením je hloubkové strojové čištění v kombinaci s efektivním přípravkem, pro navrácení původního vzhledu podlahy. Pro silně opotřebované podlahy, flekaté. Podívejte se na video ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=z5gqGo2d_qg. Postup HLOUBKOVÉHO ČIŠTĚNÍ elastických podlah ZDE: https://www.vpodlahy.cz/hloubkove-cisteni-pvc-vinylu.

VIDEO 3: OCHRANA POVRCHU PVC, VINYLU

Pokud podlaha vykazuje matný vzhled, můžete ji snadno navrátit lesk ochrannou vrstvou leštěnky, která prodlouží životnost elastické podlahy. Pro oživení povrchu podlah. Podívejte se na video ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=mf9cds1DtHY. Postup při OCHRANĚ POVRCHU elastických podlah ZDE: https://www.vpodlahy.cz/ochrana-povrchu-podlah

VIDEO 4: PŘELAKOVÁNÍ PVC, VINYLU

Systém nabízí efektivní alternativu, jak rychle obnovit původní vzhled podlah a prodloužit jejich životnost a odolnost. Pro poškozené a silně opotřebované podlahy. Podívejte se na video ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=9nwd89QDd5E. Postup při PŘELAKOVÁNÍ POVRCHU elastických podlah ZDE: https://www.vpodlahy.cz/renovace-prelakovani-pvc-vinylu

Podívejte se na naše stránky:

Stáhněte si návod k údržbě elastických podlah:

O společnosti V-PODLAHY:

Společnost V-PODLAHY byla založena v roce 1994 jako distributor a prodejce podlahových krytin. První velkoobchodní sklad podlahovin vznikl v roce 1994 ve Vsetíně. Následovalo otevření poboček a vybudování skladů v Ostravě (1995), v Brně (1997), v Olomouci (1999), v Praze - Horních Počernicích (2006), v Ústí nad Labem (2011), v Pardubicích (2011), v Plzni (2015) a v Praze - Zličíně (2017).

Jsme česká firma se sídlem ve Vsetíně, která poskytuje služby a poradenství v oblasti prodeje podlahových krytin. Patříme k předním dodavatelům podlah na českém trhu a jsme partnerem mnoha významných tuzemských i mezinárodních společností. Na českém trhu působíme již 26 let.

www.vpodlahy.cz