29.07.2020 | Zprávy

Nejen s odstínem, ale i se směrem pokládky lamel poradí nový designérský program.

Z pohodlí křesla či pohovky si dnes můžete vybrat podlahovou krytinu díky nové aplikaci www.kpponline.cz. Spousta obdobných programů nabízí možnost zvolit si barvu stěn či sedaček, společnost Kratochvíl parket profi svého onlinového designéra dotáhla k dokonalosti – kromě typu podlahy (dřevo, laminát, vinyl rigid...), odstínu, stylu či formátu lamel si můžete přímo ve vámi vyfoceném interiéru volit a měnit i směr pokládky krytiny pro skutečně reálnou představu. Anebo si v rámci jedné vizualizace zvolit pro srovnání i dva dekory - ať už váháte mezi dvěma, nebo chcete zjistit, zda se k sobě dva dekory, např. v otevřených prostorech při přechodu z obývacího do kuchyňské části, hodí.

„Podlahy se prezentují v showroomech formou vzorků a udělat si obrázek o tom, jak vybraný dekor bude vypadat ve větší ploše, je jen s jeho malou ukázkou složité. Výrobci se tedy snaží ukázat dekor na fotce nějakého interiéru, ale každý interiér je individuální. Naším cílem proto bylo, aby si zákazník dokázal představit nejen jak bude dekor vypadat v nějakém prostoru, ale přímo u něj doma. Tak se zrodila myšlenka připravit program, který ukáže podlahu nejen v ploše, ale i v konkrétním interiéru u zákazníka,“ představuje vizuálního rádce Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi. V aplikaci, která je pro mobilní telefony a tablety přizpůsobena na odkazu www.kppmobil.cz, bude k dohledání veškerý sortiment KPP, od dřevěných podlah (např. Kährs, Bauwerk, přes rigidy či vinyly (Wineo, Kährs), ekologické podlahy (Purline) až po laminátové krytiny (1Floor aj.).

Online designér by měl pomoci i prodejcům na vzorkovnách při komunikaci se zákazníky. Zákazník si vybere dekor v klidu svého domova a pak se přijde na něj reálně podívat. Může to ale fungovat obráceně: Často se zákazníci ptají, jak bude zvolený dekor vypadat u nich doma. To je ale závislé na zařízení interiéru, na oknech či světle v místnosti. Potom si zákazník půjčí vzorek, někdy i dva či tři, aby si je mohl doma položit. Pořád se ale jedná jen o malou plochu, zatímco v aplikaci mohou získat opravdu velmi reálnou představu.

Aplikace www.kpponline.cz by měla  pomoci i při volbě směru pokládky. Existuje základní pravidlo pro doporučení směru pokládky, ale jsou prostory se šikmými zdmi, kdy obvykle doporučovaný směr kolmo vůči oknu nemusí být úplně optimální. Zákazník si v aplikaci může vyzkoušet různé směry pokládky a pak podlaháři rovnou říci, jakým má podlahu položit. Další schopností aplikace je možnost rozdělit si vyfocenou místnost na dvě poloviny a do každé vybrat jiný dekor, ať už člověk váhá mezi dvěma odstíny, nebo chce zjistit, jak se budou k sobě hodit v propojených prostorech.

www.kpp.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.