29.04.2026 | Zprávy

Vážení čtenáři,

každé nové vydání časopisu chápu jako příležitost podívat se na podlahářský obor v širších souvislostech. Tedy nejen optikou jednotlivých produktů nebo technologií, ale především jako celek, ve kterém se potkává technika, řemeslo, design a také každodenní praxe.

Článek Podlahový systém jako celek na straně 32 se věnuje mechanice zatížení a dlouhodobé funkčnosti podlahových systémů. Připomíná, že podlaha nikdy nefunguje izolovaně, ale vždy jako součást celého konstrukčního systému. Vlhkost podkladu, rovinnost, volba podložky i provozní podmínky společně ovlivňují životnost. Právě pochopení těchto souvislostí rozhoduje o minimalizaci problémů v praxi.

Inspirativní pohled přináší rekonstrukce vily Čerych na straně 24, která ukazuje citlivé propojení historických prvků s moderními technologiemi a o úloze podlahy v celkové atmosféře prostoru.

Závěrečná část čísla patří samotnému oboru. CzechSkills 2026: řemeslo v přímém přenosu na brněnském výstavišti (strana 54) připomíná význam odborných dovedností a nastupující generace řemeslníků. A jako každý rok jsme se zúčastnili podlahářských arén společnosti Supellex, ze kterých přinášíme krátké shrnutí na straně 62.

Přeji vám příjemné čtení.
Martin Kubín

OBSAH

Předchozí článek   1 / 930   Následující článek