22.06.2023 | Zprávy

DOMOTEX jako přední světový veletrh opět spojí světy podlahových krytin a koberců pod jednou střechou na hannoverském výstavišti od 11. do 14. ledna 2024. Svou účast na nadcházejícím ročníku již oznámili významní mezinárodní značkoví výrobci, což podtrhuje globální význam veletrhu DOMOTEX. 

Po úspěšném návratu na začátku roku má 34. ročník předního světového veletrhu koberců a podlahových krytin již nyní vysoký počet přihlášených. „Ohlas na veletrh DOMOTEX 2024 je obrovský, mnoho světových značkových výrobců již potvrdilo účast,“ potvrzuje Sonia Wedell-Castellano, globální ředitelka veletrhu DOMOTEX společnosti Deutsche Messe AG, a dále dodává: „Nejenže současná úroveň přihlášek již překonala loňskou úroveň, ale blížíme se i velikosti, kterou jsme měli v roce 2020. To opět podtrhuje význam veletrhu DOMOTEX jako globální platformy a hybné síly celého odvětví."

V oblasti ručně vyráběných koberců potvrdili svou účast renomovaní a dlouholetí špičkoví vystavovatelé jako Tisca Textil, Jaipur Rugs, Bhadohi Carpets, Paulig a Ipek - A. Ipektchi. Přihlášeny jsou také společnosti Javi Home a Tepp Team. V oblasti strojově vyráběných koberců ohlásily například firmy Oriental Weavers, Merinos, Ragolle, Balta Industries, Fedustria, Robusta, Otto Golze a Brink & Campmann, že se vrátí, aby představily své nejnovější výrobky. Pro Caglara Kepekciho, generálního ředitele společnosti Merinos, je účast na nadcházejícím veletrhu DOMOTEX samozřejmostí: „Naše zkušenosti jako vystavovatelů na veletrhu Domotex za téměř tři desetiletí jsou prostě výjimečné. Přínosy účasti na této akci jsou neocenitelné. Domotex vždy hrál pro kobercový průmysl klíčovou roli, od globálního zviditelnění a možností navazování kontaktů až po informace o trendech v oboru a nových produktech. Těšíme se na každý ročník tohoto veletrhu, včetně nadcházejícího Domotexu Hannover '24.“

Nejnovější koberce představí mimo jiné společnosti Betap, Interfloor, Infloor-Girloon a ITC Natural Luxury Flooring. V segmentu parket, LVT a laminátu ohlásili svůj návrat známí a dlouholetí vystavovatelé, jako jsou Area Floors, Amorim, ter Hürne, Lamett, Falquon, Camsan, Design Parquet, CFL Flooring, AGT, Forestry Timber, STP, Decospan, Homag, Massive Holding, Floorify a Corkart. V roce 2024 se však vracejí i někteří vystavovatelé, kteří se veletrhu několik let neúčastnili. Patří mezi ně v oblasti pružných podlahových krytin například společnosti mFlor, Onefloor a MeisterWerke. V oblasti techniky aplikace a pokládání se přihlásily také společnosti Neuhofer, SELIT, Välinge, Estillon, ADESIV, KLEIBERIT a i4F. 

„DOMOTEX je místem setkání evropského a mezinárodního podlahářského průmyslu. Je pro nás ideální platformou pro udržení kontaktu s našimi zákazníky a zájemci a pro navázání nových obchodních vztahů. Těšíme se, že tam budeme i v roce 2024!“, prozrazuje Guido Schulte, vedoucí společník společnosti MeisterWerke. Také Niclas Håkansson, jednatel společnosti Välinge, se již těší na setkání v Hannoveru v lednu 2024: „V roce 2023 nás příjemně překvapil počet kvalifikovaných odborných návštěvníků a obchodních příležitostí – navzdory obtížné celosvětové situaci. To ukazuje, že veletrh DOMOTEX je pro branži stále důležitou platformou. Jsme velmi spokojeni s kvalitou a mezinárodností návštěvníků.“

Více na www.domotex.de