05.12.2022 | TIPY

Dřevěné fasády představují návrat k dávno vyzkoušenému modelu. Modelu, který má řadu výhod. Dřevěná fasáda zajistí elegantní a atraktivní vzhled domu. Stavbě dodá na jedinečnosti a originalitě.

Dřevo je navíc nadčasový materiál, který lze velmi dobře kombinovat s většinou aktuálně žádaných materiálů. Dřevěná fasáda vynikne v kombinaci s čistou a hladkou omítkou, ale i s kamenem, hezky se doplňuje s betonem nebo se sklem. Díky dřevěnému obkladu je fasáda budovy krásně provětrávaná a je zajištěna i termoregulace. Dřevěná fasáda v létě dům ochlazuje a vytváří příjemný chládek, v zimě naopak účinně izoluje a nenechává unikat tepelnou energii ven. Správným výběrem dřeviny a pravidelnou péčí si přírodní dřevo dlouho zachová nejen svůj vzhled, ale i vlastnosti. V nabídce ASKO a.s. najdete fasádní profily v řadě provedení. Vybírat můžete z evropských i exotických dřevin. Velmi oblíbenou dřevinou posledních let je Skandinávská Thermoborovice. Dřevina, která je k dispozici jak v provedení terasových, tak fasádních profilů.

Skandinávská borovice prochází speciální tepelnou úpravou v rozmezí 200–215˚C, která výrazně zlepšuje přirozené vlastnosti dřeva. V průběhu zmíněného tepelného procesu jsou zničeny prakticky všechny biologické látky. Dřevo se stává výrazně odolnější: téměř nedochází k rozměrovým změnám, dřevo nenapadají škůdci a ani dřevokazné houby.

Thermowood není odolný proti UV záření, které časem způsobuje zašednutí materiálu. Pokud chceme šednutí oddálit, musíme používat doporučené ošetření (transparentní nebo s pigmentem). Hustota dřeva je 440–470 kg/m3

V nabídce společnosti ASKO najdete výběr profilů i provedení.

 1. Fasádní palubka (pero/drážka)
  • Kvalita: A/B
  • 20 x 140 mm, délka 3 m         
 2. Profil Rhombus
  • Kvalita: A/B
  • 20 x 88 mm, délky 3,9 a 4,2 m
 3. Profil Rhombus
  • Kvalita: A/B
  • 26 x 68 mm, délky 3,9 a 4,2 m

Detailní nabídku najdete zde: https://www.drevar.cz/c/1072/skandinavska-thermoborovice

www.asko-as.cz