17.08.2022 | Zprávy

Veletrh DOMOTEX Turkey propojující společnosti a odborníky z oboru koberců a podlahových krytin, který se po tříleté přestávce konal na výstavišti Gaziantep Middle East Exhibition Center, přilákal na 216 společností vystavujících na přibližně 25 tisících metrech čtverečních. Expozici navštívilo celkem 18 250 návštěvníků ze 103 zemí, z toho 3 130 bylo mezinárodních. V porovnání s posledním ročníkem před pandemií se podařilo dosáhnout 25% nárůstu počtu návštěvníků.

Veletrh, který se těšil velkému zájmu, poskytl ideální prostředí pro propagaci nejnovějších výrobků a technologií, od strojně vyráběných koberců a předložek po textilní podlahoviny, od laminovaných krytin po ručně vyráběné koberce a předložky.

Nejvýznamnější výstava koberců a podlahových krytin v Turecku a na Blízkém východě tentokrát hostila 168 firem z Turecka a 48 zahraničních firem ze 14 zemí, včetně Německa, Belgie, Spojeného království, Íránu, Egypta, Ománu a Jordánska. Společnosti představily nové designy a technologie v oblasti koberců a podlahových krytin. Veletrh DOMOTEX Turkey zároveň poskytl mnoho příležitostí k navázání obchodních kontaktů s rostoucím počtem zahraničních účastníků na mezinárodní úrovni.

Veletrh DOMOTEX Turkey je každoročně nejvýznamnějším veletrhem v Gaziantepu, turecké provincii považované za centrum strojně vyráběných koberců, odkud pochází 58 % ze všech strojně tkaných koberců vyrobených v Turecku.