08.07.2022 | TIPY

Nová kolekce podlahových krytin KPP Euphoria neláká jen osmi dubovými dekory s reálnou strukturou dřeva, ale hlavně svou voděodolností, kterou obecně vybízí k návratu k laminátovým podlahám. Ty si v minulosti s vodou příliš nerozuměly a trpěly proto odlivem zákazníků k voděodolným vinylům a SPC podlahám. Kolekce KPP Euphoria od společnosti Kratochvíl parket profi však svým speciálním hydrofobním nátěrem zámkových spojů megaloc aqua protec brání v protečení vody do spojů a tedy poškození krytiny. Garantovaná 24hodinová odolnost proti přímému působení vody byla ověřena i v  testech severoamerické instituce NALFA. Pátá generace zámku megaloc aqua protect navíc umožňuje zacvakávání lamel na krátké straně svrchu, což značně urychluje a zjednodušuje pokládku.

„Voděodolnost se již stala standardní vlastností našich laminátových krytin,“ potvrzuje Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi (KPP), která je autorem nové kolekce, a pokračuje: „Mnoho lidí mělo dříve doma laminátovou podlahu a dobře věděli, že když přelili kytku nebo na podlahu postavili boty od sněhu, tak docházelo k poškození krytiny. S těmito zkušenostmi následně hledali podlahu, která vodě odolá, a našli ji ve vinylech a moderních SPC krytinách. KPP nyní ukazuje zákazníkům, že voděodolnost nemusí být jen výsadou SPC nebo vinylů a že mají i další možnost volby, právě i laminátovou podlahu, která je dimenzovaná na tyto běžné nehody, jako je vyteklá lednice. Navíc výrazným benefitem laminátů je i cena, která je zhruba na polovině ceny SPC krytin.“

Po vlně rustikálnosti je KPP Euphoria návratem do klidných vod dekorů 

Zatímco v oblasti technologických vylepšení kolekce voděodolných krytin KPP Euphoria vyniká a je až ohňostrojem inovací, z pohledu designu je návratem do klidných vod dekorů pro konzervativního zákazníka. Zahrnuje osm dubových dekorů v tlumenějších odstínech hnědé, snad až na bělený Romero Oak. „Kolekce potvrzuje návrat od opravdu rustikálních dekorů k těm decentnějším, čistším. Dřív se dekory předháněly, jaké budou mít praskliny, trumfovaly se v množství suků a barevných rozdílů, KPP Euphoria je oproti tomu decentní, konzervativnější kolekce. Díky povrchu s technologií synchrostructure jsou dřevěné dekory velmi reálné, na první pohled nerozeznatelné od skutečného dřeva. Ale vyzněním jsou určeny pro konzervativnějšího zákazníka. Po vlně divokých rustikálních dekorů nastává trend návratu ke klidným čistším dekorům,“ pokračuje Milan Mrkáček z KPP.

Voděodolnost je výsledkem speciálního hydrofobního nátěru spojů 

Samotný povrch laminátové krytiny v minulosti vodou poškozen nebýval, ale H2O dokázala protéci ve spojích lamel a poškodit jádro (nosnou desku) krytiny, která nabobtnala a zdeformovala se. Takové škody bývaly nevratné a důsledkem mohly být i plísně v podlaze. Technologická vylepšení laminátových krytin se tedy soustředila na ochranu spojů. „Spoje lamel mají jiný tvar V drážek, který ztěžuje průnik vody, modifikovaná HDF deska nosiče má zvýšenou odolnost proti vodě, ale hlavně spoje mají speciální impregnační nátěr, který zabrání po dobu 24 hodin průniku vody,“ vypočítává Milan Mrkáček z KPP. Laminátové krytiny se tak mohou konečně „podívat“ i do koupelny, protože okamžitý kontakt s vodou nebude mít za následek poškození krytiny, jen musí být voda do 24 hodin setřena. Instalace v koupelně vyžaduje pouze použití dilatačního pěnového těsnění u stěny a KPP doporučuje pro plně voděodolné řešení instalovat soklové nenasákavé lišty Green Prestige s vyšší rezistencí proti vodě, které zabrání zatečení vody podél zdí.

Kromě voděodolnosti nabízí nová kolekce KPP Euphoria i zvýšenou odolnost proti poškrabání díky nové LLT technologii anti-scratch v podobě zesílené horní vrstvy krytiny či antistatický povrch LLT anti-static, bránící vytváření chuchvalců prachu. „Pro laminátové krytiny je typické, že se na nich vytváří antistatický náboj, který funguje jako magnet na prach. Krytiny z nové kolekce KPP Euphoria mají speciální úpravu LLT anti-static, která zamezuje vytváření elektrických nábojů a brání uplívání a koncentraci prachu,“ popisuje benefit pro alergiky Milan Mrkáček z KPP.

Nová kolekce laminátových krytin KPP Euphoria je perfektním a komplexním řešením pro koupelny, kuchyně, děti či domácí mazlíčky. Krytiny jsou natolik odolné, že patří do třídy AC5, tedy snesou vysokou zátěž komerčních prostor, jako jsou restaurace či kanceláře. Z pohledu instalace naopak nevyžadují podklad jako „zrcadlo“, na rozdíl od vinylů, takže umožňují rychlou instalaci. Pátá generace zámku megaloc aqua protect umožňuje zacvakávání lamel na krátké straně svrchu, nikoli pod úhlem, což značně urychluje a zjednodušuje pokládku.

Novou kolekci těchto voděodolných podlah KPP Euphoria si můžete prohlédnout v showroomech KPP v Praze a Brně nebo můžete využít jejich virtuální prohlídku. 

http://podlahyonline.cz

www.kpp.cz