13.07.2020 | Realizace

Autorem šest kilometrů dlouhého hřiště je kanadský architekt Les Furber, ve svých začátcích dlouholetý spolupracovník Roberta Trent Jonese sr., který je označován za otce moderního pojetí golfových hřišť. Design berounského hřiště nese typický rukopis svého autora, tj. viditelnost všech dopadových ploch, možnost strategického rozhodnutí mezi riskantní, přímočarou cestou k jamce, nebo delší, ale bezpečnou cestou bez rizika. Hřiště prověří profesionálního hráče nebo amatéra s nízkým hendikepem, ale přinese radost i rekreačnímu nebo začínajícímu hráči.

Zázemí resortu tvoří rozsáhlý klubový dům s rodinnou nekuřáckou restaurací, klubem, hotelem a wellness. A právě jeho venkovního bazénu se týká pokládka nové terasy firmou Soliter parket s.r.o.

Původní zásyp byl vyrovnán a zválcován. Podkladní zásyp není nikdy dokonale pevný, proto byla použita dvojitá konstrukce hranolů, kdy se spodní hranol z exotického dřeva nepatrně usadí do zásypu, na tento se křížem přišroubuje plastový originál hranol Terrafina a následuje vlastní pokládka. Výsledný efekt je skvělý, není zde žádný průhyb, pevnost je ve výsledku stejná, jako kdyby terasa ležela na betonu.

Terrafina je WPC produkt, vyráběný v Německu. Jedinečný systém klipů umožňuje montáž bez šroubů, prkna mají spojku i na krátké straně, což žádný jiný systém nemá. Toto zaručuje stejnou spáru na krátké i dlouhé straně prken. Nová povrchová úprava je odolná vůči skvrnám.

FAKTA

  • Objekt: Beroun Golf club
  • Datum realizace: Duben 2020
  • Plocha terasy: 200 m2
  • Typ pokládky: na terče, dvojitý rošt
  • Typ terasy: WPC Terrafina Lounge XL rozměr 146x21, Havanna hnědá
  • Realizační firma: Soliter parket s.r.o.

www.soliter-parket.cz

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.