31.01.2020 | Zprávy


Přípravy Stavebního veletrhu, který se uskuteční na brněnském výstavišti ve dnech 26. až 29. února, jsou v plném proudu. A máte se rozhodně na co těšit! Letos se poprvé bude konat Stavební veletrh spolu s Festivalem architektury a zajímavý program slibuje i souběžně probíhající veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX, který vás mimo jiné zavede do netradičního prostoru ve stylu džungle.

Stavební veletrh Brno nabídne průřez celým odvětvím stavebnictví. Pokrývá realizace staveb, stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební konstrukce a technické zařízení budov. Termín konání veletrhu je zvolen tak, aby návštěvníci už na začátku roku měli možnost získat potřebné informace, přehled o novinkách nebo nalezli realizátory a dodavatele staveb ještě před zahájením stavební sezóny.
 
Festival architektury
 
U příležitosti Stavebního veletrhu se premiérově odehraje Festival architektury, který se zaměří na to, jak se města dokáží adaptovat na klimatické změny. Historicky poprvé se setkají čeští architekti, projektanti a stavitelé nad komplexním tématem udržitelné architektury. „Segment stavitelství čelí zásadní výzvě odpovědnosti za hospodaření se zdroji, ochranu biodiverzity a adaptaci budov i celých měst na změnu klimatu,“ vysvětluje koordinátorka projektu Tereza Sigmundová. 

Témata veletrhu
 
Jednou z možností, jak zlepšit život ve městech, jsou zelené střechy. Jejich instalace podporuje dotační program Zeleň střechám. Obsahově bude toto téma úzce propojeno s hospodařením s vodou a dotačními programy Státního fondu životního prostředí.

Dřevostavby stále jedou
 
Součástí Stavebního veletrhu se již tradičně stane veletrh Dřevo a stavby, který na brněnské výstaviště přivádí největší hráče na trhu, například DOMY D.N.E.S., Atrium, Purlive, Vesper Frames, Quickhaus, Moravské dřevostavby, Dřevo-House, Neat Houses a další.

www.bvv.cz/stavebni-veletrh-brno