23.12.2019 | Realizace

Podlahy, kam se podíváš. Takovou inspiraci uvidí klienti ve vzorovém domě právě dokončovaného projektu Vily Švédské kříže v Moravanech u Brna. Dřevěné podlahy švédské značky Kährs dodávané společností Kratochvíl parket profi nejenže vystoupají z přízemí po schodech do prvního patra, ale v obývacím pokoji se vytáhnou i na televizní stěnu a konečně lze na nich i poobědvat, protože z nich truhlář vyrobil jídelní stůl. O jednotu a soulad barev a materiálů v interiérech se starají i dveře a zárubně sladěné s kuchyňskou linkou, nábytkem a skříňkami navrženými designéry studia Hanák centrum v bílé barvě s lehkým nádechem vanilky. 

Chtěli jsme ukázat, že v moderní architektuře se nepokládají podlahy pouze na zem, ale obkládají se jimi například stěny i stropy, tvoří se z nich různé doplňky, jako jsou stoly a skříňky, kdy všechny tyto doplňky vždy dokonale ladí s podlahou,“ říká Mgr. Philipp Kratochvíl ze společnosti KPP, která podlahy Kährs do projektu dodávala. 

Devatenáct rodinných domů projektu Vily Švédské kříže společnosti DIVERSE je postaveno ze dvou prolnutých kvádrových hmot a vstupního přístřešku. Rovná vegetační zelená střecha zajišťuje přírodní a estetickou izolaci objektu, je totiž schopna částečně zadržet dešťové srážky a přispívat k lepší tepelné pohodě celého domu, samozřejmě je bezúdržbová. Vily jsou od ulice odsazeny podle nepravidelné organicky působící linie, která změkčuje dojem z řadové výstavby. Hmoty rodinných domů navržené architekty brněnského Archstudia se vyznačují rovnými střízlivými liniemi a světlou barevností. Ozvláštněny jsou přesně vymezenými ustupujícími plochami, na kterých je použita kreativní omítka, což dodává každému domu punc originality.

Výhledy na město Brno přes zelené plochy nic nenaruší ani v budoucnu.

Dvoupodlažní vily byly navrženy s dispozicemi 5+kk. Ze vstupní haly v přízemí vstoupíte do hlavního obytného prostoru zahrnujícího obývací pokoj, kuchyňský i jídelní kout, dále pak do pokoje pro hosty, koupelny i dvojgaráže. Dále se zde nachází otevřené schodiště, které Vás zavede do patra se dvěma dětskými pokoji, technickou místností, koupelnou s toaletou, šatnou a ložnicí propojenou s druhou koupelnou. Z ložnice lze vyjít na prostornou terasu, která vznikla díky tomu, že vrchní podlaží půdorysně ustupuje. Svoji polohou nabídnou domy krásné výhledy přes krajinotvornou zeleň na jihozápadní část města Brna a nebudou ani v budoucnu narušeny díky stavební uzávěře končící právě na hranici pozemku. 

Motiv dřevěných podlah Kährs se vine celým domem, jsou na zemi, na stěnách i na jídelním stole.

Kromě koupelen a vstupní haly zvolil architekt pro všechny obytné prostory dřevěné lamely švédského výrobce Kährs, které k nám dováží společnost KPP. Ve standardu developera  jsou na výběr tři dekory z kolekce Kährs Linnea Lodge, světlý Dub Tide, klasicky hnědý Dub Breeze a temnější Ořech Bloom. Jedná se o tradiční 2-lamelové provedení (1225 x 193 x 7 mm) lakovaných třívrstvých dřevěných podlah s klidným dekorem téměř bez suků, které jsou pokládány na zámek. 

O tom, že noví majitelé se nemusejí spokojit s předvybranými dekory, ale mohou si sami najít ten pravý z desítek odstínů, povrchových úprav i rozměrů lamel od jednoho z největších výrobců dřevěných podlah na světě, švédského Kährs, svědčí nadstandardně zařízený vzorový dům. „Připravili jsme ho jako inspiraci ve spolupráci s designéry KPP a Hanák Centrum, aby klienti viděli, jak je možné vilu zařídit, co jsme schopni vymyslet a zrealizovat,“ vysvětluje Mgr. Barbora Očkayová ze společnosti DIVERSE. Výsledkem je sladěný a hlavně vyladěný interiér hlavního obytného prostoru, ve kterém dominantní podlahy z tmavého, ručně škrábaného a kartáčovaného Ořechu Groove z kolekce Kährs Spirit s výraznou strukturou dřeva pokryly nejen obě patra a schodiště, ale přivlastnily si místo i na stěně či jídelním stole. „S KPP jsme začali spolupracovat na tomto projektu, protože mají dobré jméno a nabízejí opravdu široký sortiment krytin. A fakt, že mají obrovský showroom přímo v Moravanech u Brna, vzdálený necelých 500 m od projektu, je jen dalším bonusem pro klienty, aby si mohli komfortně vybrat podlahu,“ dodává Mgr. Barbora Očkayová ze společnosti DIVERSE.

www.kpp.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.