21.08.2019 | Zprávy

Stavebniny DEK rozšířily svůj sortiment v prodejnách a v e-shopu o sekci voda-topení-plyn.

Jednička na trhu stavebnin nabízí ve svých specializovaných prodejnách kompletní nabídku pro instalatéry, topenáře a řemeslníky čítající více než 8 000 položek. Zákazníci mohou také veškerý sortiment po objednání odebrat v jakékoliv prodejně Stavebnin DEK, přičemž základní vodo-instalační a topenářský materiál je vždy skladem. 

„Jsme rádi, že můžeme řemeslníkům, topenářům a ostatním řemeslníkům nabídnout vše, co potřebují.  I v této oblasti zákazníkům poskytujeme plnou podporu prostřednictvím proškoleného personálu a jeho osobního přístupu. Letos v tomto sortimentu očekáváme tržby okolo 250 mil. Kč,“ říká Vít Kutnar, generální ředitel skupiny DEK, která kromě prodeje samotného vždy dbá na odbornost a inovace ve službách zákazníkům. 

Novinkou v prodeji vodotopenářských služeb je on-line konfigurátor pro výběr čerpadla DEKSMART, který prostřednictvím přehledného webového průvodce všemi parametry vybere čerpadlo na míru danému projektu a účelu. 

Kromě produktů samotných nabízí Stavebniny DEK také systémová řešení v oblasti obnovitelných zdrojů nebo při hospodaření s vodou. „Nabízíme například kompletní sestavy určené pro zadržování a využívání dešťových vod pro zálivku zahrad i v domácnostech, na které lze získat podporu v rámci dotačního programu Dešťovka,“ říká Adam Petr, ředitel divize voda-topení-plyn Stavebnin DEK s tím, že firma je též schopna vyřídit dotace na sestavy obnovitelných zdrojů energie. 

Ruku v ruce s nabídkou nového sortimentu se průběžně rozšiřuje i nabídka DEK půjčoven, které mají ve svém portfoliu malá rypadla i bagry pro různé druhy zemní práce – od výkopu pro drenáže, trubky, nádrže na dešťovou vodu až po bazén. 

Specializované prodejny vodo-instalačního a topenářského sortimentu jsou v Praze Hostivaři a Stodůlkách, Brně, Ostravě Hrabové a Hrušově, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Teplicích, Uherském Hradišti, Blansku, Chrudimi, Jindřichově Hradci, Kladně, Mladé Boleslavi, Příbrami, Svitavách, Trutnově a Prostějově

Skupina DEK je jedničkou v distribuci stavebních materiálů a souvisejících profesionálních služeb. Vhodnými akvizicemi v r. 2017 rozšířila produktové portfolio i do segmentů elektro a voda-topení-plyn. Na trhu působí od r. 1993, má 120 prodejních míst a více než 2 500 zaměstnanců. V roce 2018 dosáhla tržeb 19,5 mld. Kč a EBITDA 1 121 mil. Kč.