21.05.2024 | Realizace

Řada produktů pro realizaci antistatických podlah je jednou z vlajkových lodí společnosti Den Braven.

Je vhodná jak na menší projekty v chemickém průmyslu, tak na velké haly, kde se v hojném počtu pohybují zaměstnanci i technika. V logistickém centru v Seredi byla aplikována na plochu téměř 3 500 m2. Z velikosti zakázky vyplývají maximální požadavky na jednoduchost aplikace, rychlost realizace a výslednou kvalitu antistatické podlahy.

Antistatická opatření jsou realizována proto, aby minimalizovala vznik statické elektřiny. Ta se tvoří velkou měrou při pohybu zaměstnanců, nejrůznějších vozidel a dopravníků. Díky použití antistatické podlahy jsou elektronická zařízení chráněna před jejím vlivem a je zaručena jejich spolehlivost.

Řada produktů pro antistatické podlahy

Při realizaci antistatických podlah vždy doporučujeme zvolit na sebe navazující produkty. Tak je zaručena maximální kompatibilita jednotlivých vrstev, která se projeví v trvanlivosti celého podlahového systému. S použitím správné penetrace, měděných pásků, vodivého nátěru a svrchní nášlapné vrstvy získáte podlahu, která zaručuje velmi příjemný povrch a je odolná vůči mechanickému i chemickému poškození.

Při realizaci v Seredi bylo navíc zákazníkem pozitivně přijato závěrečné měření vodivosti podlahy nezávislým kontrolorem, při kterém podlaha dosáhla daleko lepších hodnot, než je předepsáno.

Příprava před aplikací epoxidové podlahy

Pro realizaci projektu podlahy na bázi epoxidu je zásadní dobře připravený povrch. Při této realizaci šlo o skvěle zvládnutý hlazený beton, což celou aplikaci podlahy značně usnadnilo. Základním krokem byla aplikace penetrace EPOXIN F1000 DRY, která se nanáší na suchý a dobře vyzrálý povrch. Dvousložková penetrace se nanáší ihned po zamíchání a doba schnutí je 24 hodin.

Realizační firma pozitivně hodnotila vlastnosti penetrace EPOXIN F1000 DRY, která se velmi jednoduše míchá a její aplikace je doslova hračka i ve větším množství. Pro větší projekty doporučujeme nanášení válečkem ve dvou vrstvách do kříže. Tak dosáhnete optimálního výsledku pro aplikaci dalších vrstev podlahy.

Dokončení antistatické podlahy

Posledním krokem při realizaci antistatické podlahy je pochozí vrstva. Po dokonalém vytvrzení vodivé vrstvy přichází na řadu EPOXIN F9100. Opět jde o dvousložkovou antistatickou hmotu ve formě stěrky, která má ideální vlastnosti pro aplikaci na připravený povrch. Pro správnou funkčnost celé skladby podlahy je třeba dodržet požadovanou tloušťku vrstvy, která je 1,5 – 1,8 kg/m2. V případě této realizace se firma pohybovala kolem horní hranice této hodnoty, tedy výsledná vydatnost byla 1,8 kg/m2. Hmota je pár minut po aplikaci odvzdušněna speciálním válečkem a je pochozí již po 24 hodinách. K instalaci techniky pak může dojít nejdříve po 7 dnech. To už je podlahový systém zcela vyzrálý a maximálně odolný.

Fakta:

  • Penetrace: EPOXIN F1100 DRY FAST
  • Vodivá vrstva: Měděná páska + EPOXIN F9000 CONDUCTIVE
  • Pochozí vrstva: EPOXIN F9100 ANTI-STATIC
  • Lokalita: Sereď (SK)
  • Rozsah realizace: 3 474 m2
  • Datum realizace: podzim 2023

Celý článek najdete v časopise DOMO 3/2024, který si můžete ZDARMA prohlédnout ZDE, nebo si napište o ukázkový výtisk na info@atemi.cz.