15.09.2023 | TIPY

S jakým množstvím vody si podlaha bez následků poradí? 

To je otázka, kterou si ve své aktuální kampani položil tyrolský výrobce materiálů na bázi dřeva. Podlahy na bázi dřeva od firmy EGGER jsou spolehlivě voděodolné a nabízejí oproti klasickým podlahám do vlhkého prostředí výhody, jako je příjemný a přirozený pocit v širokém výběru dekorů. Snadno se čistí a jsou odolné jako dlaždice, přičemž se pohodlně a bezpečně pokládají díky zaklapávacímu systému. 

V běžném životě se to může stát rychle: voda se rozlije na podlahu. Bez obav! Voděodolné podlahy EGGER to vydrží. Se 3 různými typy podlah nabízí firma EGGER ten správný produkt pro každou aplikaci: Podlahy Laminát s instalačním systémem Aqua CLIC it! chrání před pronikáním vody po dobu 24 hodin díky svému vodotěsnému zaklapávacímu systému a je proto volbou šitou na míru pro kuchyně a koupelny v soukromých obytných prostorech. Firma EGGER vyvinula prémiovou podlahu Laminát Aqua+ speciálně určenou pro náročné komerční použití. Spolehlivě chrání před mokrem a vlhkostí po dobu až 72 hodin – stejně jako podlaha na bázi dřeva Design GreenTec. Tato designová podlaha kombinuje přirozený komfort bydlení a funkčnost tím nejkrásnějším způsobem – zcela bez vinylu.

Odolná proti vodě, cenná pro přírodu 

S voděodolnými podlahami EGGER se zákazníci rozhodují pro trvale udržitelné řešení. Všechny podlahy jsou na bázi dřeva, které pochází z regionálního, certifikovaného lesního hospodářství. Firma EGGER uplatňuje šetrný přístup k využívání přírodních zdrojů tím, že ve velké míře využívá vedlejší produkty z pilařské výroby a zbytkové dřevo. Tyto podlahy jsou 100% bez PVC a změkčovadel a zajišťují zdravé životní prostředí. Výrobky byly oceněny evropskou ekoznačkou a nesou označení kvality „Blue Angel“ za splnění těch nejpřísnějších emisních norem. Vnitřní hodnoty korespondují s vnější přitažlivostí: v našich autentických dekorech kombinovaných s odpovídajícími povrchovými strukturami působí efekty dřeva a kamene velmi přirozeně.

Jednoduše praktické, jednoduše voděodolné 

Voděodolné podlahy EGGER nejen bezpečně chrání před vodou, ale také zvládají každodenní zátěž a namáhání. Jsou robustní a odolné. Světlostálý povrch se snadno čistí a působí antibakteriálně. Se zaklapávacími instalačními systémy CLIC it! a Aqua CLIC it! s tvarovým profilem lze všechny podlahy snadno pokládat jako plovoucí. Podlahové desky lze spojovat pod úhlem nebo je sklepávat. Předepnutí minimalizuje tvorbu spár při normálních teplotních a klimatických výkyvech a zajišťuje optimální soudržnost podlahových desek. Demontáž a výměna jednotlivých podlahových desek není složitá. Všechny podlahy EGGER se současně výborně hodí pro pokládku na systémy podlahového vytápění.

Podlaha Laminát se systémem Aqua CLIC it! – pro bezstarostný každodenní život

Podlaha Laminát s instalačním systémem Aqua CLIC it! je nejnovějším přírůstkem do produktové skupiny podlahových krytin. Vodotěsný instalační systém Aqua CLIC it! s ochranou proti bobtnání hran, voděodolný povrch a nosná deska na bázi dřeva zajišťují ochranu proti pronikání vody po dobu 24 hodin. Podlaha EGGER Laminát Aqua CLIC it! je navržena pro soukromé použití, přičemž vás chrání před případnými nehodami s vodou - zejména v koupelně kuchyni a předsíni. Bez obav tak můžete říci: Sbohem chladným dlaždicím! 

Nové podlahy řady Laminát s technologií Aqua CLIC it! jsou k dispozici ve formátech podlahových desek Large a Classic.  

Podlahy Laminát Aqua+ – ochrání vás nejen před vodou

Podlaha Laminát Aqua+ na bázi dřeva je prémiovým produktem v řadě voděodolných podlah EGGER a vody se rozhodně nebojí. Speciální složení s voděodolnou nosnou deskou Aqua+ 
s technologií ochrany proti bobtnání zajišťuje, že podlaha spolehlivě odolá vlhkosti a mokru po dobu až 72 hodin. Díky tomuto speciálnímu složení se podlaha hodí stejně dokonale do kuchyní, koupelen a předsíní, jako i ke komerčnímu využití se zvýšenými nároky na čištění - dokonce i parním čističem. 

Podlahy Laminát Aqua+ se dodávají v široké škále autentických dřevodekorů a reprodukcí kamene. Povrchová struktura se synchronizovanými póry kopíruje strukturu dekoru, takže podlaha působí na dotek stejně přirozeně, jako vypadá. Volba ideálního formátu podlahové desky dodá každé místnosti něco navíc. Podlahové desky Classic poskytují vyvážené proporce. Širší podlahové desky Large podtrhují prostorné pokoje a zdůrazňují efekt dekorů venkovského domu. Podlahové desky EGGER ve formátu Kingsize nabízejí zvláštní efekt. Dávají vzhledu kamene sofistikovaný charakter dlaždice. 

Podlaha Design GreenTec – bezpečná ve své přirozené kráse

Podlaha EGGER Design GreenTec je nejkrásnější kombinací stylového designu 
a vodoodpudivé kvality. Nejen, že dobře vypadá, ale také nabízí spolehlivou ochranu proti vlhkosti. Díky třídě použití 33 je voděodolná podlaha Design GreenTec vhodná i pro náročné komerční využití. Je robustní a protiskluzová a její pokládka je maximálně flexibilní díky instalačnímu systému CLIC it!. Integrovaná korková podložka nejen zjednoduší zpracování, ale také snižuje kročejovou a prostorovou hlučnost, usnadňuje pokládku a zajišťuje příjemný pocit při chůzi i stání. 

Řada příslušenství EGGER zajišťuje bezpečné a precizní zakončení 

Aby se zajistilo, že voděodolné podlahové desky se po instalaci stanou spolehlivou a trvalou ochranou proti vodě, je důležité zaměřit se na celý systém podlahy. Při pokládce podlahy je samozřejmě nejdůležitější vlastní podlaha. Nejlepšího výsledku však dosáhnete se správným příslušenstvím. Proto firma EGGER nabízí pro tuto řadu také optimálně sladěné produkty. Odpovídající podložky EGGER zaručují nejen ideální tlakovou stabilitu, ale také vysokou úroveň izolace kročejového hluku i celkové snížení ostatních zvuků. Lze je používat také v případě podlahového vytápění a jsou vhodné i pro vlhké místnosti. 

Podlahové lišty ve sladěném dekoru nebo v bílé barvě a odpovídající podlahové profily doplňují celkový vzhled podlahy. Ve spojení s potřebnými těsnícími páskami zajišťují dokonalé ukončení stěn a hran a zabraňují tak pronikání vlhkosti. Atraktivní vzhled se tak doplňuje s maximální funkčností a dlouhou životností. Vysoce kvalitní výrobky pro péči zajišťují, že podlahy budou i po letech po pokládce stále zářit jako nové. Rozsáhlé tipy a informace pro úspěšnou pokládku naleznou zákazníci na webových stránkách EGGER nebo na firemním kanálu YouTube.

O společnosti EGGER

Rodinná firma založená v roce 1961 zaměstnává přibližně 11 100 pracovníků. V 21 závodech po celém světě vyrábí rozsáhlý sortiment materiálů na bázi dřeva (dřevotřískové desky, OSB a MDF desky) a také řezivo. Firma EGGER má globální zákazníky z oblasti výroby nábytku a interiérového designu, z odvětví dřevostaveb a podlahářství, i hobby markety. Výrobky EGGER naleznete v mnoha oblastech soukromého a veřejného života, jako např. v kuchyních, koupelnách, kancelářích, obytných místnostech a ložnicích. Firma EGGER je dodavatelem kompletního sortimentu pro nábytkářský průmysl, odvětví interiérového designu, pro dřevostavby a podlahy na bázi dřeva.

Celý článek najdete v časopise DOMO 5/2023, který si můžete ONLINE prohlédnout ZDE nebo si napište o ukázkový výtisk ZDARMA na info@atemi.cz.