07.08.2023 | TIPY

Digitálně potištěné desky OSB 

Desky na bázi dřeva vstoupily do éry digitalizace. Díky digitálnímu tisku dokáže společnost EGGER přeměnit desky OSB na dekorativní obložení stěn v interiéru, které působivě zvýrazní a zmodernizuje místnosti. Tento výrobek na bázi dřeva zaujme nejen svými trendy vzory, autentickou strukturou povrchu a snadnou montáží, ale také svou udržitelností. Univerzální obkladová deska, která přispívá k utváření nové doby.

Foto: Naše OSB desky jsme díky digitálnímu tisku přeměnili na dekorativní interiérové obklady, které působivě zvýrazní a zmodernizují místnosti.

Od Hygge přes Japandi až po Coastal Granny Style - není nic spolehlivějšího než měnící se trendy v bydlení. Koneckonců jsou zrcadlem doby a dávají našim emocím a potřebám odpovídající estetický rámec. Od trendů ve stylu zakuklení v době pandemie až po současný eklekticismus, který oslavuje znovunabytou lehkost bytí. Tím lépe, když se naše obytné prostory dají měnit a zkrášlovat bez větší námahy. Přední specialista na materiály na bázi dřeva, společnost EGGER, přinesla revoluci v oblasti OSB desek a digitálním potiskem jim dodala novou povrchovou úpravu. Všechny přednosti desek na bázi dřeva zůstávají zachovány a jsou doplněny o zvláštní estetický vzhled s přirozeně strukturovaným, matným povrchem a hřejivou atmosférou domova.

Připraveny pro jakékoli použití

Trendy v oblasti bydlení v posledních letech se vyznačují rostoucím povědomím o udržitelnosti a používáním ekologických materiálů. Obnovitelná surovina dřevo je i nadále v popředí těchto trendů a díky systému EGGER DecoWall získává nový vzhled a atmosféru pro přirozená místa pohody. Stěnová deska se čtyřstranným profilem pero-drážka je vhodná jak pro profesionály, tak pro hobby řemeslníky. Zatímco v oblasti interiérového designu a architektury lze desky EGGER DecoWall využít k rychlému a efektivnímu řešení výstavních stánků, pop-up obchodů nebo při vybavování prodejen, poskytuje tento materiál také trvalou a nekomplikovanou změnu prostředí mezi vlastními čtyřmi stěnami. Ať už jako dekorativní obklad stěn v obývacím pokoji nebo ložnici, nebo jako závan čerstvého vzduchu v šatně a garáži. Kromě toho se desky DecoWall používají také jako robustní vnitřní obložení v půdních vestavbách a v hobby dílnách nebo v interiérech zahradních přístřešků a domků na stromech. 

Foto: Navzdory atraktivnímu dekoru zůstává stavebním výrobkem, což znamená, že systém EGGER DecoWall je rozměrově stabilní i v interiérech se zvýšenou vlhkostí a má dobrou pevnost a odolnost.  

Kvalitní a nekomplikované

Ať už pro vlastní domácnost nebo pro profesionální použití, díky jednoduché montáži přináší systém EGGER DecoWall snadný inovativní design. Desky jsou k dispozici v praktickém formátu 1250 x 660 x 12 mm a také s obvodovým profilem pero a drážka, takže je lze instalovat rychle, snadno a bez viditelných drážek a přechodů. Televizory, police a další břemena lze stabilně připevnit jednoduchým šroubovým upevněním a dokonce i světla a elektrická zařízení lze instalovat neviditelně. Navzdory atraktivnímu dekoru zůstává systém EGGER DecoWall stavebním výrobkem, který je rozměrově stabilní i v interiérech se zvýšenou vlhkostí a má dobrou pevnost a odolnost. 

Pět dekorů, nespočet možností

Městský loftový styl nebo ležérní láska k venkovu, moderní, rustikální, industriální nebo elegantní? Aby bylo možné realizovat individuální představy o bydlení nebo kreativní koncepty, je systém EGGER DecoWall v současné době k dispozici v pěti variantách sladěných dekorů. Vzhled dekoru „Beton Rovigo“ odpovídá současnému trendu moderního interiérového designu: inspirativní reprodukce kamene, která dobře ladí s teplými uni barvami nebo živými druhy dřeva. Přirozenou a domáckou atmosféru vytváří přírodní hnědý dekor „Smrk Namur“, který díky své hluboce broušené struktuře působí obzvlášť autenticky. Mírně načervenalý dekor „Dub Annaba“ má lehce opotřebovaný vzhled a je jedním z nejoblíbenějších dřevodekorů posledních let. Hodí se do vintage interiérů. Teplý, červenohnědý vzhled dekoru „Cihla Wismar“ jde ještě o krok dál a připomíná staré tovární budovy, přičemž tvoří vzrušující kontrast k dřevěným trámům nebo podlahám ze starého dřeva. Dekor „Břidlice Narva“ dává stěnovým deskám DecoWall mimořádně elegantní povrch. Středně šedý vzhled přírodního kamene je nejen moderní, ale nabízí také kombinace se světlým a tmavým dřevem a vypadá mimořádně kvalitně.

Foto: Desky EGGER DecoWall jsou oceňovány nejen díky módním vzorům a autentické struktuře povrchu, ale také díky snadné instalaci.

Oddanost přírodě

Digitálně potištěná deska ze dřeva, které je obnovitelnou surovinou, vytváří zdravé prostředí pro život s čistým svědomím. Citlivé zacházení s tímto cenným zdrojem je pro společnost EGGER obzvláště důležité. Použité dřevo pochází ze 100 % z ověřených legálních a kontrolovaných zdrojů. Společnost EGGER je držitelem platného certifikátu PEFC Chain of Custody a DecoWall je označen jako certifikovaný výrobek PEFC 70 % (PEFC/06-38-171). Kromě toho společnost podporuje Cíle udržitelného rozvoje OSN (SDGs) a zavazuje se k ochraně a obnově suchozemských ekosystémů a podpoře udržitelného lesního hospodaření v rámci cíle SDG 15. Každý výrobek tak transparentně a prokazatelně přispívá k ochraně zdrojů a klimatu. Pro dekorativní obklady stěn s ekologickou vizí.

www.egger.cz 

Celý článek najdete v časopise DOMO 4/2023, který si můžete online prohlédnout ZDE.