29.06.2023 | Realizace

Firma SYMPARKETT MARTIN realizovala zajímavou zakázku v podnikové jídelně firmy Hranipex (Slovensko), kde došlo k zatopení průmyslové dubové kantovky.

Jak se zdálo na první pohled, byla vytopena jen část podlahy, kde podlaha nabobtnala, nicméně skutečnost odhalila podmáčení celé podlahy v jídelně. Původní podlaha musela být zcela zlikvidována a nahrazena novou, stejnou průmyslovou kantovkou, dub 23 mm.

Realizační firma položila cca 64 m2 podlahové krytiny na lepidlo Bona Titan, které je vhodné pro instalaci všech velikostí a typů dřevěných podlah. Rychlé počáteční lepení v kombinaci se silnějším náběhem lepící síly, pro větší odolnost, redukuje riziko dutých míst, což je obrovskou výhodou lepidla. Celá plocha se vybrousila pomocí válcové brusky Bona Belt a brusiva Bona Green Ceramic, poté talířové brusky Bona FlexiSand 1.9. a Bona Diamantového brusiva pro skvělou přilnavost povrchové úpravy.

Podlaha se následně ošetřila 2-složkým olejem Bona Craft Oil 2K neutral v jedné vrstvě a přelakovala lakem Bona Traffic HD polomat ve třech vrstvách pro vysokou odolnost povrchu a jednodušší údržbu.

Fakta:

  • Zakázka: pokládka průmyslové dubové kantovky
  • Objekt: Podniková jídelna, Hranipex, Slovensko
  • Produkty Bona: Lepidlo Titan, olej Craft Oil 2K, lak Traffic HD, brusivo Green Ceramic a Diamond Abrasives
  • Realizační firma: Symparkett Martin, Slovensko
  • Realizace: 2023, 10 dní práce

Celý článek najdete v časopise DOMO 4/2023, který vyšel 27.6., příjemné čtení.

www.bona.com/cz