31.03.2023 | Zprávy

Německý výrobce Dr. Schutz Group je již pověstný svými inovacemi na poli povrchových úprav všech typů podlahovin. Horkou světovou novinkou pro rok 2023 je zcela mimořádný 3-komponentní lak Dr. Schutz Vir-O-Bac Siegel, který má dlouhodobé antibakteriální a antivirotické účinky. Speciální přísada VIROBAC ADDITIV zaručuje dlouholetý aktivní účinek při hubení mikroorganizmů na nalakovaném povrchu.

Vir-O-Bac Siegel je polyuretanový lak na vodní bázi, který vytváří permanentní úpravu povrchu s dlouhodobou ochranou podlah. Antibakteriální účinek je testován podle EN 16697, antivirální účinky pak podle EN 16777. 

Vir-O-Bac Siegel je nátěr s revolučním mechanismem aktivního hubení choroboplodných zárodků aktivací singletového kyslíku pomocí světla. Fotodynamika je založena na aktivaci fotokatalyzátoru světlem z viditelného spektrálního rozsahu. Přenosem energie do okolního kyslíku vzniká singletový dikyslík, který ničí buněčnou stěnu a účinně zabíjí choroboplodné zárodky oxidací. To vede k masivní redukci zárodků a tím k výraznému snížení napadení povrchu.

Vir-O-Bac Siegel je použitelný jak pro aplikaci na nové podlahy,  tak také pro renovaci starých povrchů. Je ideální pro prostory s vysokým zatížením bakteriemi a viry, jako jsou nemocnice, potravinářský průmysl, mateřské školy apod. Jeho konstrukce umožňuje aplikaci do objektů s vysokým mechanickým zatížením. Po aplikaci získává povrch podlahy maximální hygienické vlastnosti do dobu až pěti let.

www.dr-schutz.cz       

Celý článek včetně fotografií najdete v časopise DOMO 2/2023, který si můžete předplatit ZDE nebo si napište o ukázkový výtisk ZDARMA na j.patzakova@atemi.cz.