21.11.2022 | TIPY

Výběr správného odstínu podlahové krytiny je důležitý, je to mnohdy volba na dlouhá léta.

Letos se do popředí dostávají světlé a bílé podlahy. Ne nadarmo se říká, že nejoblíbenějším trikem bytových designérů je hra s prostorem. Ta v sobě ukrývá dva prvky – světlo a barvy. Světlé barvy vytvářejí iluzi větších prostorů. Těmi mohou být kompaktní kuchyně, koupelny či úzké chodby.

Foto: ANVI TRADE s. r. o.

Bílá je barvou čistoty a podlahy tohoto odstínu mají dekory laděné do krémových, teplých či lehce nahnědlých tónů, ale využít lze i studený odstín světle šedé a modré. Dokonale se tak hodí pro moderní ztvárnění v domácnosti, kdy je potřeba sladit podlahu také s nábytkem a se stěnami.

Foto: ANVI TRADE s. r. o.

Dnes bez problémů pořídíte světlou podlahovou krytinu v provedení dřeva, laminátu i vinylu. Skvěle se hodí do menších bytů i starších domů, do nichž neproudí tolik venkovního světla. Další výhodou světlé podlahy je to, že dokáže prostor mnohem lépe rozjasnit. To oceníte u pokojů orientovaných na sever, také do prostorů, kam neproniká tolik denního světla. Se správným osvětlením dosáhnete nejen prostorného, ale i potřebného útulného pocitu, který rozhodně oceníte.

Skandinávský styl bydlení se vyznačuje tím, že využívá čistě světlé odstíny, ať už jde o podlahu, nábytek či jinou dekoraci. Problém rozhodně není světlé podlahy kombinovat s tmavším vybavením. Co se však týče zdí, ty by rozhodně v žádném případě neměly být se světlými podlahami v barevném kontrastu.