13.07.2022 | TIPY

Podlahové krytiny určené ve zdravotnictví musí splňovat ty nejvyšší hygienické standardy zajišťující čistotu vnitřního prostředí. Vysoké nároky se kladou také na bezpečnost, odolnost, snadnou údržbu a v neposlední řadě estetičnost. Musí také vyhovovat potřebám všech zaměstnanců, pacientů a návštěvníků. 

Díky bohatým zkušenostem odborníků z Fatry tak vznikly podlahové krytiny, které najdou své uplatnění právě v tomto specifickém segmentu. Nicméně je třeba rozlišovat jejich vhodnost v závislosti na požadovaných užitných vlastnostech dle jednotlivých prostor. 

Foto: Elektrostatik X 1002, Polsko

Elektrostatické a antistatické PVC podlahoviny

Antistatické a elektrostaticky vodivé PVC podlahy se řadí do skupiny speciálních krytin, které splňují specifické požadavky na elektrické vlastnosti podlahovin. Představují vysoce účinné řešení v interiérech, kde se klade důraz na zajištění požadavků týkajících se bezpečnosti.

Elektrostatické podlahy jsou vyhledávané pro svou skvělou elektrickou vodivost. Uplatnění najdou v laboratořích, operačních sálech nebo RTG pracovištích.

Antistatické podlahy vynikají mírou elektrické vodivosti. Jsou nutné do prostor, kde je třeba zabránit vzniku elektrostatických výbojů. Tato krytina nesmí vytvářet elektrostatické napětí na osobách, které se po ní pohybují či součástkách na ní umístěných. Je vhodná k pokládce do počítačových učeben, v oblasti telekomunikací nebo výroby elektroniky.

PVC podlahoviny s elektrickými vlastnostmi

Elektrostatik

Homogenní podlahová krytina, která je vyráběna ze speciální vodivé směsi. Jedná se o elektrostaticky vodivou podlahovinu s vnitřním elektrickým odporem ≤ 1•106 Ω. Vyrábí se ve formátu dlaždic o rozměru 608 x 608 mm a tloušťkou 1,7 mm nebo 2,0 mm. Aplikace je vhodná v prostorech s nebezpečím výbuchu, v laboratořích nebo nemocničních prostorech.

Dynamik

Homogenní podlahová krytina v dílcích s vnitřním elektrickým odporem ≤ 1•108 Ω, která se pokládá do prostor s požadavkem na antistatické provedení podlahy jako jsou počítačové učebny, oblast telekomunikací nebo výroba elektroniky. Rozměr je 608 x 608 mm a tloušťka 1,7 mm nebo 2,0 mm.

Foto: 3D řez podlahoviny Dynamik 

Garis SD

Antistatická homogenní podlahovina v rolích se řadí mezi PVC krytinu do prostor s nejvyšším stupněm zátěže 43 a s vnitřním elektrický odporem ≤ 1•108 Ω. Svrchní část je opatřena PUR ochrannou vrstvou, která zaručuje snadnou údržbu. Šířka role disponuje rozměrem 1 500 mm.

Stěnový obklad

Sortiment společnosti Fatra je doplněn heterogenní stěnovou krytinou Modul, která je vyráběna v rolích šíře 1 500 mm. Splňuje hygienické standardy zajišťující čistotu vnitřního prostředí. Povrch ochranné krytiny se díky PUR vrstvě snadno čistí, vyniká odolností a snižuje náklady na údržbu.

Foto: Novoflor Extra Grit 2470-2, 2470-3

Podlahy do ostatních zdravotnických prostor

Široká nabídka podlahových krytin z produkce společnosti Fatra umožňuje aplikaci i v takových prostorech zdravotnických zařízeních, kde se neklade důraz na elektrické vlastnosti, ale jsou nejvyšší nároky na odolnost do prostor s těžkým namáháním, jako například recepce a chodby. I zde je třeba vybírat z podlahových krytin, které mají povrch odolný vůči bakteriím, spadají do kategorie protiskluzných, jednoduše se udržují a jejich vzhled navozuje klidnou atmosféru. 

Praktik

Lisovaná homogenní podlahová krytina v dílcích o rozměru 608 x 608 mm a tloušťce 1,7 mm splňuje požadavky pro užití v objektech s nejvyšším stupněm zátěže 43. Díky vzájemné kombinovatelnosti dezénů dlaždic může vzniknout nevšední řešení, které dokáže zatraktivnit i takové prostory, jako jsou nemocnice.

Novoflor Extra

Heterogenní krytinu je možné vybírat ze všech kolekcí tohoto označení, jelikož disponují nejvyšším stupněm zátěže. Svým nevšedním designem vyniká kolekce Novoflor Extra Grit v šíři role 2 000 mm, kde objevíte širokou paletu vzorů imitující kámen. Tloušťka podlahy je 2,0 mm s nášlapnou vrstvou 0,7 mm.

Foto: 3D řez podlahoviny Novoflor Extra

www.fatrafloor.cz