16.06.2022 | TIPY

Nároky na podlahoviny ve zdravotnictví jsou obzvláště vysoké. Povrch je při provozu extrémně namáhán nejenom silným pohybem lidí, ale především chemicky. Denní plošná dezinfekce, používání dezinfekcí na ruce a na poranění vyžadují vysokou chemickou odolnost podlahových materiálů. Poškozený povrch je náchylný na znečištění, škrábance a defektní spoje vytvářejí zase ideální podmínky pro růst nebezpečných choroboplodných zárodků. 

Koncern Dr. Schutz Group vyvinul pro účely optimální ochrany podlahovin ve zdravotnictví speciální permanentní povrchové úpravy, které trvale chrání povrch před otěrem, poškozením a bakteriální kontaminací. 2-komponentní polyuretanové laky Dr. Schutz Group je možné použít jak pro renovaci stávajících podlah, tak také jako preventivní ochranné nátěry ihned po  instalaci nových podlahovin.

Výhody a vlastnosti ochranných nátěrů Dr. Schutz Group:

  • Nejvyšší odolnost proti otěru podle ISO 5470-1:1999. 
  • Až o 99,5% menší růst bakterií v oblasti spojů.
  • Maximální ochrana proti skvrnám a dezinfekčním prostředkům.
  • Zajišťuje hygienické normy v souladu s hygienickými přepisy.
  • Jedinečná trvalá udržitelnost: Díky systému Dr. Schutz foor remake každý rok odpadá více než 20 000 tun netříditelného odpadu v porovnání s vytrháváním staré krytiny. 
  • Systém permanentní povrchové úpravy od lídra světového trhu s více než 60 miliony m2 chráněných podlah po celém světě. 
  • Vítěz ocenění German Innovation Award 2018 a 2019.
  • Chrání vaše podlahy i v citlivých vodivých oblastech, jako jsou operační sály, rentgenová pracoviště atd. 
  • Doporučeno všemi předními výrobci podlahových krytin (Forbo, Gerflor, Nora, Objectflor, Project Floors, Tarkett a mnoho dalších).

Permanentní ochranné nátěry pro elastické podlahoviny ve zdravotnictví:

Dr. Schutz PU Anticolor – speciální hustě zesíťovaný 2K-polyuretanový lak s vysokou chemickou odolností proti dezinfekčním prostředkům včetně barevných dezinfekcí, s odolností vůči migraci změkčovadel a schopností vytvořit mikrobiologicky uzavřený povrch.

Dr. Schutz ESD Medicoat – vodivý 2K-polyuretanový lak s vysokou chemickou odolností. Ideální pro elektrostaticky vodivé podlahy na operačních sálech, rentgenových pracovištích a jiných provozech, ve kterých jsou vysoké nároky na podlahoviny s elektrickými vlastnostmi. Tento vrchní krycí lak je doplněn ještě základním transparentním lakem Dr. Schutz ESD Basecoat a barevnými vodivými laky Dr. Schutz ESD Color Base, které jsou schopny zrenovovat elektrostaticky vodivé podlahoviny a případně obnovit ztracené vodivé vlastnosti podlahového systému.

Dr. Schutz PU Siegel – 2-komponentní polyuretanový lak, který je ideální pro všechny prostory se silným mechanickým zatížením, jako jsou vstupní haly, chodby apod. 

www.dr-schutz.cz