15.06.2022 | TIPY

Vybrat vhodnou podlahovou krytinu může být někdy oříšek. Ve vícepodlažním domě se k tomu přidává ještě starost ohledně schodišťových stupňů. Ať už je jejich nosná konstrukce jakákoliv (beton, ocel, dřevo), výběr materiálu finálních nášlapů určí jejich design, ale také rozhodne o náročnosti údržby, akustických vlastnostech i o bezpečnosti. Laminát může být dobrou volbou pro oboje – disponuje skvělým poměrem ceny a kvality a navíc pomůže sladit schodiště s podlahovou krytinou do jednoho designově učesaného celku.

Výběr z až 16 dekorů laminátových povrchů nabízí tradiční česká firma TOPSTEP. Jedná se o odolný materiál s dlouhou životností, který svému uživateli nabídne snadnou údržbu a dlouhou životnost. Díky neustále inovované technologii výroby dnešní laminátové povrchy dokážou dřevo imitovat natolik zdařile, že rozdíl není na první pohled vůbec patrný. Oproti dřevu je ale laminát odolnější proti poškození, je tvarově i barevně stálý a k jeho údržbě není potřeba žádných speciálních přípravků. Kromě imitace dřeva nabízí TOPSTEP i „kamenné“ a „betonové“ varianty. U těch laminátový povrch zajistí oproti originálu příjemnější a teplejší povrch při došlapu. Laminát může navíc disponovat i protiskluzným povrchem, který je z důvodu bezpečnosti důležitý zejména u schodišťových stupňů – a to nejen pro lidi, ale také pro čtyřnohé mazlíčky.

Snadná údržba i nekompromisní vzhled

Mezi největší benefity laminátových schodišť patří jeho výborný poměr ceny a kvality. Za rozumné pořizovací náklady můžete mít podlahu i schodiště s nekompromisním vzhledem. Laminát ale vyniká i rychlostí pokládky, je antistatický a antialergický. Laminátová podlaha je navíc vhodná pro pokládku teplovodního či elektrického podlahového vytápění. Údržba spočívá v zametení/vysátí a setření vlhkým hadrem nebo mopem, laminát není třeba voskovat nebo olejovat. Pozor je třeba dát pouze na nadměrné množství vody, která laminátové podlaze i schodišťovým nášlapům nedělá dobře. V případě předpokládaného většího zatížení vlhkostí je ale možné sáhnout po variantách k tomu určených – ty obvykle disponují speciálně ošetřeným voděodolným jádrem a zámky, aby se voda hůře dostala pod vrchní vrstvu dekoru.

Bezpečné schodiště s dobrým kročejovým útlumem

U schodišťových stupňů tvoří základ kvalitní HDF deska, která je tvarově stabilní, pevná a také odolná vůči bobtnání. Schodišťový systém TOPSTEP je bezpečný díky pevnému přesahu („hrana nosu“), který může být ještě zpevněn hliníkovou lištou. Ta nabízí možnost praktického podsvícení pomocí LED pásku. Aby výsledek působil kompaktním dojmem, profily se vyrábí z jednoho kusu. Samozřejmostí je i další příslušenství, mezi které patří zábradlí nebo bočnice schodu ve stejném dekoru. Nášlapná vrstva schodu se vždy lepí celoplošně na expanzní pěnu, což zaručuje dobré výsledky kročejového útlumu. Laminát jako finální materiál nášlapu je možné použít jak u přímého, tak u točitého schodiště.

Více na www.topstep.cz

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.