10.05.2022 | TIPY

Mnozí uživatelé mají mylné představy o tom, že přírodní podlahy jsou málo odolné a obtížně se udržují. Opak je pravdou! Přírodní podlaha Marmoleum je udržitelná, odolná a funkční krytina na špičkové úrovni.

Ovšem požadavky na odolnost a výdrž se stále zvyšují, proto společnost Forbo uvedla Topshield PRO, vylepšenou povrchovou úpravu pro své přírodní Marmoleum. Podstata a úspěch vrstvy Topshield PRO spočívá ve dvouvrstvém systému, takže může být opravena nebo obnovena v případě nehody nebo po letech používání. Dvouvrstvý systém ochrany povrchu je v mnoha odvětví standardem, např. natírání dřeva nebo kovu. Základní nátěr vrstvy Topshield PRO se spojí s povrchem linolea a vytvoří počáteční ochranu. Druhá vrstva Topshield PRO poskytuje pevnou konečnou vrstvu odolnou vůči poškrábání a odpuzující nečistoty. Topshield PRO zajištuje 3x lepší ochranu vůči opotřebení, skvrnám a vylepšuje čištění a údržbu.

Testování v laboratořích i reálném provoze ukázalo značné vylepšení. Původní vrstva Topshield 2 fungovala dobře, ale nový Topshield PRO funguje ještě 3x lépe. Dokazuje to test na otěr i odolnost vůči skvrnám. Široké použití dezinfekcí klade zvýšené požadavky také na podlahy. Forbo testovalo dezinfekce na podlaze v časovém úseku až 96 hod. I po tak dlouhé době Marmoleum s vrstvou Topshield PRO po vyčistění nevykazovalo žádné viditelné skvrny. Je zde ovšem daleko víc důvodů, proč je Marmoleum nejlepší přírodní podlahou. Vyráběno je z přírodních surovin jako CO2 neutrální (od vzniku po expedici), antibakteriální a díky hladkému povrchu i antivirové se snadnou údržbou. Je bez plastů a schváleno pro alergiky.

Více informací naleznete přímo na: www.forbo-flooring.cz/topshieldpro