24.03.2022 | Realizace

Vedení nemocnice v Berouně rozšířilo paletu služeb a benefitů, které nabízejí svým zaměstnancům, a dalo ‚zelenou‘ stavbě nové mateřské školky, tak aby lékaři, zdravotní sestry a jiný nemocniční personál měli možnost mít své děti poblíž jak v rámci běžné pracovní doby, tak i ve složitějších časech, kdy je nemocniční personál vystaven v rámci epidemické situace dlouhým službám. Možnost přispět k takovému krásnému a pohodlnému prostředí měla možnost i společnost RIVA, a.s. 

V rámci výstavby nové mateřské školky při nemocnici Beroun, která se nachází ve velkém přilehlém areálu, vznikla atypická kulatá budova, která bude sloužit výhradně dětem a jejím učitelům. 

Společnost RIVA, a.s. a její realizační tým byli postaveni před nelehký úkol, a to navrhnout a položit vhodnou podlahovou krytinu do této tvarově nestandardní budovy, a to v rozsahu 460 m2.

Architekti vybrali pro tyto účely přírodní a ekologickou krytinu Marmoleum od společnosti FORBO ve čtyřech barvách a tato krytina byla položena v prostorech na hraní, v dětských ložnicích i v administrativní části mateřské školky. Dále bylo použito příslušenství od společnosti Dölken, lišty SLK 50, chemie značky Ceresit, penetrace R 766 (pod níž byla použita vodní uzávěra), nivelizační stěrka DA, disperzní lepidlo L240 na Marmoleum.

Přípravy prostoru byly náročné. Realizační tým musel čelit velké vlhkosti podkladu, krátkému termínu vyhotovení, a především velké náročnosti na zaměření. Vzhledem ke kulatému rozložení místnosti se snažili při přípravě materiálu zajistit co nejmenší prořez, který i tak byl velmi vysoký.

Samotná pokládka byla rovněž náročná, především kvůli tomu, že byla krytina připravena k položení v jednotlivých dílech. 

Pro vytvoření příjemného a nemonotónního prostředí pro děti byly navrženy obrazce, ve tvaru stromových listů o velikosti 0,5 x 1m, které byly vyřezány vodním paprskem. Obrazce museli být umístěny tak, aby měly na každé straně alespoň 8 cm od okraje dílu krytiny, do které byly umísťovány. Zároveň se do celoplošně položené béžové a šedé části krytiny vkládaly pruhy modrého marmolea, jež obkresloval – kruh v prostranství celé budovy.

Společnost RIVA, a.s. provedla profesionálně pokládku ve velmi krátkém časovém rozmezí i přesto, že čelila problémům s vlhkostí a musela použít vodní uzávěru. 

Jsme rádi, že můžeme s nemocnicí v Berouně spolupracovat na vytváření nových, zajímavých a prospěšných zařízeních.

FAKTA

  • Místo: Mateřská školka, Beroun
  • Datum realizace: 2021
  • Plocha: 460 m2
  • Materiál: Marmoleum FORBO, lišty SLK 50 Dölken
  • Chemie: Ceresit, penetrace R 766, nivelizační stěrka DA, disperzní lepidlo L240