29.09.2021 | Realizace

ALCEDO je středisko volného času pro děti a dospělé ve Vsetíně. Vedou dětské kroužky a pořádají pobytové a příměstské tábory. V tomto klubu jsou k dispozici společenské hry, kulečník, internetové připojení, bar, fotbálek a možnost pořádání akcí. V Alcedu proběhla oprava podlahy v tělocvičně, kterou využívají pohybové kroužky. Probíhalo stržení stávající krytiny, vyrovnání betonového povrchu a položení nové vinylové podlahy. To vše na ploše 210 m2.

Na starém podkladu bylo potřeba přemostit staré praskliny použitím vyztuženého vlákna, které se dalo do renovační vyrovnávací hmoty Ceresit RS88. Následně se nanesl speciální polyuretanový rychleschnoucí penetrační nátěr Ceresit R740. Aby se mohl podklad vyrovnat, bylo potřeba použít také univerzální nátěr Ceresit R766 v neředěném stavu.

Protože investor požadoval podklad vyrovnat do roviny s povolenou odchylkou ±3 mm, bylo nutné dát podlahu do laseru pomocí výškových nivelačních kolíků a znivelovat ji v rozsahu tlouštěk od 3 do 20 mm.

Protože na celou rekonstrukci podlahy byl vyčleněn pouze jeden víkend, musela se použít expresní cementová samonivelační stěrka Ceresit XXL XPRESS, která splňovala požadavky na potřebný čas realizace a také i na výslednou konečnou pevnost (C50/F10).

Investor si vybral jako finální krytinu vinylové dílce od firmy Tarkett ID Inspiration 70, která má zcela novou povrchovou úpravu Tektanium. Podlaha byla nalepena na speciální disperzní lepidlo Ceresit K188E.

FAKTA:

  • Objekt: ALCEDO – středisko volného času Vsetín
  • Datum realizace: 06/2021
  • Plocha podlah: 210 m2
  • Materiál: Tarkett ID Inspiration 70
  • Chemie: Ceresit
  • Realizační firma: FIDEM Studio s.r.o.

www.ceresit.cz 

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.