30.05.2021 | Realizace

Dům hotelového typu, který se kovidovým časem stal spíše dome apartmánovým je nemovitou kulturní památkou, která je památkově chráněna. Snaha o citlivou rekonstrukci podlah v tomto objektu se vyplatila a výsledek odpovídá jak nárokům současné moderní doby, tak požadavkům na co nejvyšší autentičnost.

Nejdříve bylo instalováno asi 900m2 suchých podlahových systémů Fermacell, dle navržených skladeb od projektanta. Na ty se pak celoplošně lepily dubové masivní parkety do „stromečku“ na lepidlo Ceresit 675. Jde o jednosložkové speciální elastické lepidlo pro lepení vícevrstvých dřevěných podlah a dubových masivních parket, je vhodné pro savé a nesavé podklady. Elastické lepení zmenšuje napětí ve smyku a tím dlouhodobě zamezuje vzniku pnutí v podkladu. Na většinu podkladů není nutné použití penetrace. Položené parkety se přebrousily a byl použit produkt Ceresit PP 12. Ten se se používá k přípravě spárovacího parketového tmelu z brusného prachu nebo dřevěné moučky. Je určený k zatmelení všech druhů parketových a dřevěných podlah a k vyplnění spár v interiéru.

Následně se parkety lakovaly rozpouštědlovým lakem Ceresit PP12, který krásně zvýrazní kresbu dřeva. Jde o univerzální lak, používá se jako základní i vrchní a je určen pro většinu dřevěných podlah v interiéru. Používá se pro normálně až silně namáhané podlahy z měkkého, tvrdého i exotického dřeva a má i atest pro použití v tělocvičnách. 

Do mezonetových bytů v horních patrech domu se pokládala třívrstvá dřevěná podlaha. Celý dům byl olištován podlahovými lištami KGM Neuburger 58. Celou zakázku rekonstrukce podlah realizovala firma bratří Trefných - T&T FLOORS s.r.o. z Příbrami.

FAKTA

  • Objekt: Dům hotelového typu, Kozí 7, Praha 1
  • Datum realizace: ÚNOR 2021
  • Plocha podlah: cca 900 m2
  • Materiál: dřevěné parkety
  • Chemie: Ceresit
  • Realizační firma: T&T FLOORS s.r.o., Příbram

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.