22.03.2021 | Realizace

SCHILL DENTAL CLINIC, to je několik stomatologických klinik, které se nachází v Praze, Bratislavě, Žilině a Košicích. Svou kvalitou a osobním přístupem splňují nejvyšší evropskou úroveň péče o klienta. Vaše zuby získají vše potřebné na jednom místě. Od malých oprav a hygieny až po složité rekonstrukce chrupu a operace v celkové narkóze. Klinika s vysoce profesionálním týmem má za sebou již 24 let zkušeností a přes 40.000 spokojených klientů ročně. SCHILL DENTAL CLINIC PRAHA proslula pořadem O 10 LET MLADŠÍ, sledovaném na TV NOVA od podzimu roku 2019.

Podlahy ve zdravotnických zařízeních jsou vystavené každodenní zátěži. Silná provozní zátěž, hygienické přípravky a chemikálie, těžká zdravotnická zařízení. Přísná hygienická a bezpečnostní opatření jsou v takových prostorech nezbytností. To vše se projeví na podlaze fleky, špínou a lokálním poškozením. Zavřít takové prostory z důvodu výměny podlahové krytiny z důvodu časové náročnosti nelze. Řešením je renovace podlahové krytiny. Výhod je mnoho: úspora nákladů majitele podlahy, krátké časové prostoje, odolnost povrchu vůči mikroorganismům, protiskluzné vlastnosti, šetříme životní prostředí. Výsledkem je podlaha skoro jako nová.

Foto: PVC podlaha před renovací

Foto: PVC podlaha po renovaci

Nejprve se provedla oprava poškozených míst pomocí Bona PU Filler. Následovalo broušení s Bona FlexiSand a Bona Diamond Abrasives. Dalším krokem bylo vyčištění plochy pomocí Bona Power Scrubber a Bona PowerRemove R. Aplikace Bona Pure Colour dala povrchu nový barevný vzhled, po kterém následovala aplikace dekorativních chipsů Bona Creative Chips. Finální aplikace Bona Pure utěsnila povrch. Bakterie a mikroorganismy nyní nemají šanci! Práce nevyžadovala demontáž zubařského křesla. Renovace jedné ordinace 17 m2 plochy trvala 22 hodin, kdy byla klinika uzavřena.  

Realizační firmu ještě čeká 13 ordinací, což je asi 300 m2 plochy, postupně o víkendech. Renovaci PVC podlahy provedla firma Jozef Murgaš, Zvolen, mobil: +421 910 970 572.

Podívejte se na video, které zachycuje pracovní postup renovace a stav podlahy před renovací a po renovaci:

Na základě studie IVL se renovací této podlahy v Schill Dental Clinic na podlaze cca 17 m2 ušetřilo:

  • 175 kg CO2
  • 2060 MJ energie

Více o studii IVL na www.bona.com/ivlreport. 

Více o renovaci elastických podlah, jako je PVC, vinyl, linoleum, guma naleznete zde: https://www1.bona.com/cz/obnova-pvc