24.09.2020 | TIPY

Vinylové podlahy se stále více zabydlují v domácnostech stejně jako v komerčních prostorách. Oblíbený materiál, který lze na trhu pořídit v mnoha barevných provedeních, je však dobré při výběru posuzovat nejen z hlediska designu, ale také z hlediska funkčnosti a odolnosti. Není přitom nutné hledat kompromis. Obchodní síť podlah FLOOR FOREVER má ve své nabídce takové vinylové podlahy, jež reprezentují špičku v obou směrech.

Foto: Style Floor Click 0,3 RIGID, 1501 Kaštan

Řeč je o vinylových podlahách s puncem DIAMOND RIGID, které se vyznačují jedinečnou odolností, tvrdostí a stabilitou. Za těmito vlastnostmi stojí především složení podlahy, kde jednu ze složek materiálu představuje kámen/minerál. Dalším významných faktorem je také to, že se při výrobě nepoužívají změkčovadla. Díky této kombinaci podlahy směle obstojí například i v sezonně využívaných objektech, to znamená chaty a chalupy, kde není zaručena stejnoměrná teplota a vlhkost. Zároveň jsou odolné proti otlačeninám a škrábancům a pokládat je lze až do plochy 225 m2 bez přechodových lišt. Neobsahují přitom žádné ftaláty a jsou 100% recyklovatelné.

V nabídce FLOOR FOREVER VINYL v současné době naleznete 10 kolekcí s označením DIAMOND RIGID. Určené jsou pro plovoucí způsob pokládky a nabízejí řadu atraktivních odstínů převážně dřevěných dekorů. Alternativu k nim představují kamenné a betonové dekory, jichž často využívají ve svých návrzích architekti.  Mezi mimořádně odolnými a stabilními podlahami na sebe strhávají pozornost soudobé vlajkové lodě mezi tímto typem rigidových vinylových podlah, kolekce Design Vinyl Home Click 0,3 RIGID, určená především pro domácí využití, a kolekce Design Vinyl Extreme Click 0,55 RIGID, jejíž dekory disponují zátěží vhodnou i pro komerční účely. V rámci obou kolekcí naleznete 10 atraktivních dekorů s inovativní autentickou strukturou Embossing Register, která zdůrazňuje přirozený charakter podlahy a vykresluje její léta. Všechny dekory jsou zároveň vybaveny integrovanou podložkou 1 nebo 1,5 mm.

Foto: Design Stone Click 0,55 RIGID, 9972 Ornament Greige

Mezi rigidové podlahy s integrovanou podložkou patří také kolekce XL Click 0,55 RIGID, která disponuje velkými formáty lamel, a také kolekce Style Floor Click 0,3 RIGID. Do rodiny DIAMOND RIGID zapadá i kolekce Design Stone Click 0,55 RIGID, která nabízí 12 luxusních kamenných a betonových dekorů s integrovanou podložkou 1 mm, které podtrhují krásu převážně moderních interiérů.

Výše uvedené kolekce doplňuje 5 kolekcí dříve prezentovaných pod značkou Diamond. Kolekce Silver Click 0,3 RIGID a Apex Click 0,55 RIGID jsou vybaveny podložkou s paměťovou pěnou o tloušťce 1 mm a 2 mm, kolekce Platinum Cork Click 0,55 RIGID a Venus Cork Click 0,55 RIGID jsou specifické tím, že integrovanou podložku tvoří korek o tloušťce 1 mm. Kdo by jako vhodnější variantu pokládky preferoval lepení, může vybrat některý z dekorů kolekce Venus Click 0,55 RIGID bez integrované podložky, které nabízejí obě varianty.

Foto: Platinum Cork Click 0,55 RIGID, CW-933 Colorado

Na podzim 2020 uvede obchodní síť FLOOR FOREVER novinku s puncem DIAMOND RIGID v podobě kolekce XL Click 0,3 RIGID, která nabídne šest dřevěných dekorů s autentickou strukturou Embossing Register.

www.floorforever.cz