06.08.2020 | TIPY

Je jen málo příjemnějších věcí, než možnost v pěkném letním dni posedět s rodinou nebo přáteli na terase. Takový prostor zvoucí k posezení, odpočinku i zábavě lze snadno zrealizovat díky modulárním terasovým terčům ARKIMEDE, ze kterých terasu poskládáte jako stavebnici.

Absenci boční stěny terasy vyřeší stejně snadno letošní novinka – sada pro realizaci boční pohledové strany. Inovativní řešení umožňující uchycení obkladových materiálů různých tlouštěk dodává, stejně jako terče ARKIMEDE, společnost HPI-CZ, jedna z vedoucích firem na našem trhu v oblasti stavebního příslušenství.

Realizace terasy na terčích je rychlá metoda umožňující v budoucnu stejně jednoduché rozebrání nebo opravu. Systém terasových terčů ARKIMEDE od HPI-CZ připomíná stavebnici, což ocení hlavně méně zkušení montážníci. Novinka, ARKIMEDE Set pro boční ukončení, doplňuje systém terasových terčů o inovativní řešení boku terasy. Používá se v případě, že chceme realizovat boční stěnu vyvýšených podlah, resp. teras, z terčů ARKIMEDE.

Sada odpovídá systému ARKIMEDE jednoduchostí, nápaditostí i špičkovým zpracováním. Zahrnuje polypropylenové hlavové nástavce na terče, spodní nástavce a stavitelné držáky, které umožňují uchycení různých tlouštěk obkladových materiálů – od 8 až do 38 mm. Set ARKIMEDE pro boční ukončení zahrnuje 10 ks hlavového nástavce, 10 ks spodního nástavce, 30 ks stavitelných držáků. Novinku nabízí www.hpishop.cz, e-shop HPI-CZ, který je nově rozšířen nejen o terasové terče, ale také o stavební příslušenství pro omítky a zateplení.  

O TERASOVÝCH TERČÍCH ARKIMEDE

Terasové terče ARKIMEDE jsou robustní polypropylenové podstavce, které konstrukci zahradní či střešní terasy ze samonosných dlaždic nebo terasových prken vyzvednou do potřebné výšky, takže ji neohrožuje vlhko a dobře větrá, navíc pod ní mohou vést nejrůznější rozvody. Terče ARKIMEDE výborně odolávají namáhání zatížením i nepříznivým vlivům venkovního prostředí, včetně prudkých změn teplot a UV záření. Přitom je konstrukce terasy z nich lehká, zbytečně nezatěžuje podklad a lze ji kdykoliv upravit nebo zcela rozebrat. 

www.hpi.cz