19.03.2020 | TIPY


Obchodní síť podlah FLOOR FOREVER představila počátkem roku pět nových odstínů, které rozšiřují nabídku kolekce Wild Beauty značky Timber Top v rámci velkých formátů prken.

Na oblíbený světlý dekor Dub Variante French XXL navazují nyní nově i tmavší dekory v podobě Dub Zakouřený Variante French XXL a Dub Kouřový Variante French XXL. Novinkou jsou také dekory Dub Marianna XXL a Dub Sparta XXL. Těm byla dána do vínku jedinečná barevnost, které lze docílit pouze prostřednictvím reaktivní barvy, jež reaguje s taninem (tříslovinou) obsaženým v dubu. Barva je nanášena ručně, takže výsledkem jsou unikátní odstíny, které působí přirozeným, lehce kouřovým dojmem a zvýrazňují jedinečnou kresbu dřeva. Charakteristická je pro ně barevná stálost, dub nežloutne a vyvolává chladivý dojem oceňovaný i mezi architekty.

Všechny tyto 4 nové dekory s nášlapnou vrstvou 3,2 mm disponují rozměry prken 14,5 x 240 x 2450 mm, mají kartáčovaný povrch a jsou ošetřeny extrémně matným UV olejem. Tyto typy s mikro 4V spárou se dodávají v zámkovém systému Tuff Loc 5G a lze je jak přilepit, tak i pokládat plovoucím způsobem. Vhodné jsou zároveň i na podlahové vytápění.

Mezi velké formáty se řadí i dekor Dub Neutrino XXL s rozměrem prken 14,5 x 240 x 2130 mm. Ten svými parametry v podstatě odpovídá představeným čtyřem novinkám, nicméně liší se z hlediska povrchové úpravy, kterou je matný lak.

www.floorforever.cz