13.05.2019 | TIPY

S novou povrchovou úpravou Aqua-Stop si laminátové podlahy Wineo troufnou i na přelitý květináč.

Laminátové podlahy z kolekcí Wineo si nyní troufnou i na vyteklou myčku nebo přelitý květináč. Tyto klasické nehody v domácnosti už nejsou handicapem při rozhodování o vhodnosti laminátové podlahy, protože kolekce německé značky Wineo začaly být standardně ošetřeny povrchovým nátěrem Aqua-Stop, který laminátovou krytinu, respektive spoje lamel, před průnikem vody a vlhkosti stoprocentně ochrání. Technologie Aqua-Stop dělá z laminátů Wineo voděodolnou krytinu.  

Aqua-Stop není příplatková výbava, ale standard laminátových krytin Wineo.

Samotný povrch laminátových krytin je na povrchu vůči vodě a vlhkosti odolný, riziko však představují spoje mezi lamelami, kudy dokáže vlhkost či voda proniknout a poškodit vnitřní nosnou HDF desku. Ta nabobtná a tím se zničí celá krytina. Dosud výrobci chránili spoje laminátových krytin např. voskovou impregnací a nosnou desku dělali ze speciálního materiálu s nižší nasákavostí, což dokázalo krytinu v řádu hodin ochránit, jinými slovy zkázu pouze na čas oddálit. Na rozdíl od toho je Aqua-Stop speciální povrchová úprava bočních spojů, která tuto ochranu laminátovým krytinám poskytuje absolutně a dlouhodobě (viz video s rozpustnými tabletami bez a s Aqua-Stop ochranou). „Aqua-Stopem jsou opatřeny kolekce laminátových podlah Wineo vyrobené od ledna letošního roku. Není to žádná příplatková výbava, ale standard laminátů Wineo,“ říká Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi, která k nám německou značku Wineo dováží.

Dosud pro všechny laminátové podlahy obecně platilo, že nepatří do vlhkých prostor, s Aqua-Stopem lze laminátovou krytinu Wineo položit i do koupelny nebo wellness. „Neočekávám, že by teď nastala éra laminátů v koupelně, ale nová ochrana Aqua-Stop zabrání škodám při běžných nehodách v domácnosti, třeba když proteče děravý květináč, přelijete kytku. V kuchyni zase nebude vadit, když vyteče myčka,“ vypočítává benefity nové technologie Milan Mrkáček z KPP.

Kolekce Wineo 300 a 500 nabízejí klasiku i vyšisované bednění.

Nejnovější laminátové kolekce Wineo 300 a Wineo 500 (ta nabízí různé délky lamel) zahrnují množství klasických i extravagantních dřevěných dekorů s různou povrchovou strukturou pro stylové bydlení. Reálnost dřevěného vzhledu u některých dekorů kolekce Wineo 500 dotvářejí V-drážky. Na jedné straně to je směs tradičních dekorů dubu, třešně či ořechu, na straně druhé je vyvažují kreativní vzory, jako je např. retro dekor Wineo Okami nebo staré opotřebované pražce dekoru Borovice Ascona Grey, které vnášejí do interiéru rustikální styl. Bílo-šedivý dekor Wineo Lumber White byl zase inspirován stavebním bedněním vyšisovaným působením cementu. Pro obě kolekce pak platí, že se skvěle hodí do soukromých i komerčních interiérů (zátěžová třída 31 a 32), zámkový spoj Logitec garantuje přesnou a pevnou pokládku. Zákazník má možnost volby krytiny s integrovanou protihlukovou podložkou Sound-Protect Eco. Vysoce odolné laminátové podlahy Wineo s antistatickým povrchem se snadno udržují a jsou kompatibilní s podlahovým topným systémem.

Laminátové podlahy německé značky Wineo vyrábí rodinná firma s letitou tradicí. Jedná se o jedny z prvních laminátových podlah na evropském trhu, jejich výroba probíhá za přísných ekologických podmínek, což potvrzují získané certifikáty.

www.kpp.cz 

 

Zdroj: časopis DOMO 3/2019, datum vydání: 2. 5. 2019

Fotogalerie

Podívejte se také na související fotogalerii.