05.01.2023 | Praxe

Pokud hledáte způsob, jak obnovit starý podlahový systém, Ceresit má pro vás skvělé řešení. Ceresit Systém renovace podlah je ideální pro renovaci náročných podkladů, jako jsou OSB desky, parkety, prkna, staré keramické dlaždice a mnoho dalších.

Systém se skládá z pěti prémiových, technologicky vyspělých produktu, které nabízejí vysokou pevnost a velkou pružnost, včetně R 790 – Flexibilní dvousložková plnicí disperzní penetrace a AS 1 RAPID – Anhydritová vyrovnávací hmota, v kombinaci se skelnými vlákny (Armovací vlákna).

  • Ideální pro renovaci starých podlah
  • Vhodné pro širokou škálu kritických podkladu
  • Profesionální a dlouhotrvající výsledky

PŘÍPRAVA PODKLADU

Očistěte a připravte povrch. V případě OSB desek je obruste. Vysajte prach a odstraňte případné zbytky. Dřevěné podklady musí být obroušeny a šrouby dotaženy. Kamenné nebo keramické obklady musí být nutně čisté a odizolované, stejně jako pevně přiléhající nátěry a staré krytiny, které je v případě potřeby nutné přebrousit. U podkladů na bázi cementu musí být veškeré nečistoty odstraněny mechanickým broušením. Sulfátové potěry je třeba vždy přebrousit. U potěrů na bázi magnézia a oxychloridu hořečnatého odstraňte případné lazury. Po broušení vždy vysajte.

ZPRACOVÁNÍ – CERESIT R 790

Flexibilní dvousložková plnicí disperzní penetrace. Připravte disperzní penetraci Ceresit R 790. Přidejte do tekuté složky A práškovou složku B a mechanicky míchejte alespoň 2 minuty, dokud není dosaženo homogenní konzistence. Nanášejte hladítkem jako jednotný základní nátěr v jedné operaci. 

ZPRACOVÁNÍ – CERESIT AS 1 RAPID se skelnými vlákny

Anhydritová vyrovnávací hmota. Přidejte skelná vlákna do specifického množství čisté vody a krátce promíchejte. Poté vsypte obsah balení Ceresit AS 1 Rapid a míchejte asi 2 minuty, dokud nezískáte jednolitou hmotu bez hrudek. 

PENETROVÁNÍ S CERESIT R 766

Disperzní penetrační nátěr pro savé a nesavé podklady. Použijte Ceresit R 766. Na savé podklady jej zřeďte vodou v poměru 1 : 4 a naneste tenkou vrstvu válečkem z ovčí vlny. Jakmile je vrstva AS 1 Rapid suchá, použijte v případě potřeby penetrační nátěr.

FINÁLNÍ VRSTVA – LEPENÍ LUXUSNÍCH VINYLOVÝCH DÍLCŮ

Speciální disperzní lepidlo pro PVC a lepení luxusních podlahových dílců. Ceresit K 188 E nanášejte rovnoměrně na podklad pomocí vhodné zubové stěrky. Poté položte luxusní podlahové dílce na K 188 E.

Celý článek najdete v časopise DOMO 6/2022, který si můžete předplatit ZDE nebo si napsat o ukázkový výtisk ZDARMA na j.patzakova@atemi.cz