12.03.2019 | Realizace

DupleX The Rooftop Venue - Terasa z exotické dřeviny Massaranduba od společnosti Asko a.s.

Zakázku a montáž realizoval pan Josef Šťastný, ze společnosti Podlahy Šťastný. Exotická dřevina Massaranduba je původem ze Střední a Jižní Ameriky a jedná se o vysoce tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo s hustotou dřeviny 1100–1200 kg/ m³. Pro své vlastnosti je tento materiál určen pro venkovní použití, pro realizaci teras, chodníků, je vhodný na pokládku na balkonech i v okolí bazénů.

Pro pěkný vzhled a sjednocení barevnosti je dobré ošetřit dřevo olejovým nátěrem. Dřevina je odolná proti mechanickému opotřebení, proti plísním, škůdcům a povětrnostním vlivům. Prkna jsou technicky sušená s vlhkostí 16–18 %. Typicky je exotická dřevina Massaranduba dostupná v červeno hnědo vínové barvě.

Pro realizaci zakázky bylo dodáno 265 m2 dřeviny Massaranduba a podkladové hranoly z tropické dřeviny Angelina Pedra. Společnost Asko a.s. má v nabídce rozměr těchto prken 21x145 mm a délky 2,15 – 6,1 m v provedení jemné / jemné rýhování. Podkladové hranoly Angelina Pedra mají rozměr 45x70 mm, délky 2,15 – 5,8 m a jsou skladem, k okamžitému odběru.

Pro realizaci venkovních teras v restauraci a klubu DupleX The Rooftop Venue v Praze na Václavském náměstí, dodávala společnost Asko a.s. terasová prkna z exotické dřeviny Massaranduba.

FAKTA

  • Objekt: DupleX The Rooftop Venue
  • Materiál: dřeviny Massaranduba a Angelina Pedra
  • Realizační firma: Podlahy Šťastný